Artykuł sponsorowany Soczewki indeksowane – czy warto w nie zainwestować?

Soczewki indeksowane – czy warto w nie zainwestować?

Osoby borykające się z bardzo głębokimi wadami wzroku zazwyczaj zmagają się również z problemem doboru takich okularów, które nie będą wpływać negatywnie na wygląd. Szkła o  dużych mocach są niestety bardzo grube i ciężkie, przez co budzą zupełnie naturalną niechęć okularników. 

Wybór okularów, które nie tylko poprawią widzenie, ale też będą stanowić ozdobę twarzy w przypadku poważnych wad wzroku, nie jest łatwy – przyznaje nasz rozmówca z Zakładu Optycznego Witold Siejka-Domański. Ciężar szkieł o dużych mocach sprawia, że noszenie okularów staje się po prostu niewygodne, a ich grubość psuje efekt estetyczny. Szkła okularów dla krótkowidzów sprawiają, że ich oczy wyglądają na małe, zaś szkła dodatnie nienaturalnie powiększają oczy i uwydatniają mankamenty skóry wokół. 

Szkła indeksowane – co to jest

Pewnym rozwiązaniem są szkła indeksowane, nazywane też wysokoindeksowymi lub pocienianymi. Tego typu soczewki okularowe wykonywane są z innego niż klasyczne materiału optycznego. Dzięki wyższemu współczynnikowi załamania światła, soczewki indeksowane są znacznie cieńsze, a co za tym idzie lżejsze i bardziej eleganckie.

Zasadniczą wadą szkieł z wysokim indeksem jest ich cena. Ta z kolei różni się w zależności od wybranego stopnia pocienienia (im wyższy indeks, tym cieńsze szkło i... wyższa cena) i  może nawet przekraczać 1000 zł. Niestety, również w przypadku soczewek indeksowanych niezbędne są pełne oprawki. Pomogą one zabezpieczyć szkło przed pęknięciem, ponieważ cienkie soczewki są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Zamiast indeksów - kontakty

Ze względu na wysoką cenę i duże ryzyko zniszczenia szkieł indeksowanych, jako alternatywę coraz częściej stosuje się soczewki kontaktowe – mówi ekspert ze sklepu internetowego abcsoczewki.pl. Takie rozwiązanie automatycznie eliminuje problem wyglądu, ponieważ twarz jest wtedy wolna nie tylko od widocznych szkieł, ale też nie zawsze wygodnych oprawek.

Biorąc pod uwagę kryteria takie jak koszt, wygląd i wygoda, szkła indeksowane w pełni ustępują pola soczewkom kontaktowym, które obecnie można dopasować niemal do każdej wady wzroku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas