Artykuł sponsorowany Wizyty domowe – kiedy wezwać pediatrę do chorego dziecka?

Wizyty domowe – kiedy wezwać pediatrę do chorego dziecka?

Lekarz pediatra ma zazwyczaj pełne ręce roboty, wiec nie zawsze mamy sposobność, aby dostać się do jego gabinetu na wizytę z dzieckiem. Zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa dostęp do lekarza jest utrudniony. Co można w takiej sytuacji zrobić? Najrozsądniej jest zadzwonić do przychodni lub prywatnego gabinetu pediatrycznego i umówić się na wizytę domową.

Zalety wizyt domowych

Wizyta domowa w zasadzie niewiele różni się od tej odbywającej się w domowym zaciszu, a często może okazać się nawet lepsza pod pewnymi względami. Największą zaletą wizyty lekarza w naszym domu to wyjątkowo indywidualne podejście do małego pacjenta. Pediatra ma wtedy czas dla chorego pacjenta i może mu przyjrzeć się w jego naturalnym środowisku, bez rozpraszaczy oraz zbędnego stresu. Lekarz rezerwuje wtedy tyle czasu, ile potrzebuje, aby przebadać dziecko, a w międzyczasie na spokojnie odpowiedzieć na wszelkie pytanie, jakie ma rodzić. Dzieci często odczuwają stres oraz lęk związany z wizytą u lekarza pediatry w przychodzi, więc warto wykorzystać to, że w domu czuje się bezpieczniej i zaprosić lekarza do nas. Wizyta domowa pediatry będzie dzięki temu o wiele przyjemniejszym przeżyciem – z pewnością obejdzie się beza krzyków i płaczu.

Pediatra na wezwanie jest również bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż ciągnięcie chorego dziecka do przychodzi, gdzie jest narażone na kontakt z bakteriami i wirusami, co nie pozostanie bez wpływu na jego osłabiony organizm. Warto też dodać, że zapisanie dziecka na wizytę domową jest nieopisaną wygodą – można się umówić wtedy, kiedy nam pasuje lub jesteśmy w domu, więc to idealna opcja dla zabieganych. Ponadto dużo łatwiej zaprosić lekarza do domu niż wybrać się do gabinetu czy przychodni z chorym dzieckiem, zestresowani i zdenerwowani, że trzeba będzie czekać godzinami w kolejkach pod gabinetem.

Kiedy pediatra na wezwanie?

Pediatrę należy wezwać do domu w sytuacjach medycznie uzasadnionych, choć termin ten nie ma jasno sprecyzowanego znaczenia to intuicyjnie możemy wyczuć, o co chodzi. Najczęściej będą to różnego rodzaje sytuacje podbramkowe, kiedy rodzić czuje, że „coś jest nie tak”. Wszelkie objawy, które się pojawiły nagle lub utrzymują się dłużej 2 dni wymagają interwencji lekarza pediatry. Tak więc, kiedy u dziecka wystąpi:

  • gorączka powyżej 38 stopni C,
  • ból gardła,
  • wysypka, wybroczyny skórne,
  • nudności, wymioty i biegunka,
  • żółty lub zielonkawy i gęsty katar,
  • męczący kaszel i chrypka.

Tak naprawdę wszystko, co budzi niepokój opiekunów w kwestii zdrowia bądź też zachowania dziecka może być powodem do zamówienia wizyty domowej u pediatry. Lekarz pediatra ma zazwyczaj wszelkie potrzebne narzędzia do badania, więc nie trzeba się obawiać mniejszej skuteczności badania, niż w przypadku wizyty w gabinecie lekarskim. Po wstępnej diagnozie lekarz może wypisać niezbędne recepty na lekarstwa oraz skierowania na badania dodatkowe, jeżeli takowe są potrzebne.

Jak się przygotować do wizyty lekarza?

Kiedy już znajdziemy pediatrę, który oferuje domowe wizyty jak lek. med. Czechowska Jadwiga, można śmiało dzwonić i umawiać się na wizytę w domu. Pediatra z Bytomia prowadzi również swój prywatny gabinet pediatryczny, dlatego też możliwe będzie dalsze leczenie dziecka, jeżeli choroba będzie się przedłużała lub kiedy rodzić zapragnie zasięgnąć porady lub skonsultować się w kwestiach zdrowotnych swojej pociechy. Przed zaplanowaną wizytą domową warto zawczasu zebrać garść niezbędnych informacji, które pomogą lekarzowi w postawieniu trafnej diagnozy, a także usprawnią sam proces diagnozy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas