Artykuł sponsorowany Nowoczesne metody usuwania przebarwień

Nowoczesne metody usuwania przebarwień

Przebarwienia skóry nie kojarzą się obecnie tylko z podeszłym wiekiem. Zaburzenia pigmentacji mogą pojawić się również w młodym wieku i mieć zróżnicowane przyczyny. Usunięcie plamek różnych wielkości, które są zlokalizowane na określonych częściach ciała, wymaga indywidualnego dobory optymalnej metody. Wiele zależy od powodów, które wywołały problem. Dowiedz się, jakie metody stosuje się w tym celu!

Najczęściej spotykane metody usuwania przebarwień skóry

Wśród popularnych sposobów na usuniecie plamek i znamion znajdują się:

  • specjalistyczne kremy,

  • peelingi – chemiczny i mechaniczny,

  • mikrodermabrazja,

  • laseroterapia,

  • dermabrazja,

  • metody chirurgiczne,

  • krioterapia,

  • zabiegi z użyciem substancji rozjaśniających.

Często powtarzanym błędem jest traktowanie wszystkich przebarwień tak samo, a więc usuwanie ich tą samą metodą. Najbardziej skutecznym i najbezpieczniejszym sposobem jest zastosowanie indywidualnie dobranej metody leczenia. Dokładne badanie oraz wywiad z pacjentem umożliwia ocenę stanu skóry i głębokość zmian. Wtedy dopiero można ustalić plan leczenia, który ma wyeliminować problem i jego przyczyny.

Jak wskazują specjaliści Salonu Kosmetycznego - Stacja Natura, warto w takich przypadkach sprawdzić stan gospodarki hormonalnej. Wiele przebarwień wynika z zaburzeń na tym polu. Istotnym krokiem jest rozjaśnienie skóry za pomocą optymalnej metody oraz dbałość o profilaktykę. Ta ma zapewnić ochronę przed ponownym pojawieniem się plam pigmentacyjnych.

Laseroterapia - bezpieczna metoda usuwania przebarwień

Na szczególną uwagę zasługuje laseroterapia. Światło lasera wpływa jedynie na barwnik, który znajduje się w zdiagnozowanym przebarwieniu. Omija ono zdrowe części skóry, co sprawia, że zabieg fotoodmładzania jest bezpieczny i niezwykle skuteczny. Plama pigmentacyjna pochłania promieniowanie lasera, przez co jest uszkadzana. Po około 2 – 3 tygodniach jest ona wydalana z organizmu. W efekcie skóra zostaje rozjaśniona.

Dodatkową korzyścią tej metody może być zmniejszenie liczby komórek barwnikowych oraz wyregulowanie pracy nadaktywnych melanocytów, które produkują nadmierne ilości melaniny. W efekcie możliwe jest nie tylko zniwelowanie zmian skórnych, ale również przyczyn ich występowania.

Liczba zalecanych zabiegów zależy od rodzaju i skali przebarwień. Utrwalone zmiany mogą wymagać nieco silniejszej terapii. Ich usunięcie jest możliwe już w dwóch – trzech zabiegach. W niektórych przypadkach konieczne jest bardzo delikatne działanie, wówczas terapia obejmuje co najmniej kilka serii.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas