Artykuł sponsorowany Hodowla drobiu – podstawowe założenia bioasekuracji

Hodowla drobiu – podstawowe założenia bioasekuracji

Drób jest jednym z najczęściej stosowanych gatunków mięsa w branży spożywczej. Jego szeroką dostępność oraz bardzo atrakcyjne warunki cenowe zawdzięczamy przede wszystkim nowoczesnym hodowlom. Niemniej jednak hodowla przemysłowa, rozumiana w kategoriach swoistego rodzaju procesu, jest wyzwaniem trudnym de facto pod każdym względem. Niezwykle istotny czynnik stanowi konieczność zadbania o bioasekurację. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Czym jest bioasekuracja?

Choroby drobiu stanowią największą zmorę hodowców. Nagromadzenie zwierząt w jednym miejscu sprawia, że ewentualne rozprzestrzenienie się czynnika zakaźnego, postępuje w zastraszającym tempie. Taki stan rzeczy przyczynić może się do ogromnych strat finansowych poniesionych przez przedsiębiorstwo. Oczywiście łatwo byłoby powiedzieć, że znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Czy istnieją zatem rozwiązania, których zadaniem jest ograniczenie ewentualności powstania ogniska chorobowego? Okazuje się, że tak. Mowa tutaj przede wszystkim o bioasekuracji. Na czym konkretnie polega? Zamierzone rezultaty osiąga się poprzez wykonywanie czynności związanych pośrednio i bezpośrednio z dezynfekcją, dezynsekcją i deinwazją.

Założenia nowoczesnej bioasekuracji skupiają się głównie na wyprzedzeniu choroby o przynajmniej jeden krok. Dzięki odpowiednim kwalifikacjom i nowoczesnemu wyposażeniu profesjonaliści są w stanie zająć się zwalczaniem niezwykle niebezpiecznego pleśniakowca lśniącego oraz kokcydiozy. Wdrożenie takich działań przeznaczone jest dla wszystkich tych, którym zależy na bezpiecznym, harmonijnym i dynamicznym rozwoju hodowli bez konieczności przejmowania się chorobotwórczymi zagrożeniami. Co jeszcze warto wiedzieć?

Bioasekuracja – jak przebiega cały proces?

Zasadniczo bioasekuracja może zostać podzielona na 2 zasadnicze etapy. Pierwszy z nich obejmuje działania odbywające się podczas przerwy produkcyjnej, w których skład wchodzi wiele zabiegów związanych z myciem i dezynfekcją. Etap drugi to czynności wykonywane podczas trwania cyku produkcyjnego, polegające na utrzymaniu higieny. Jako że hodowla hodowli nierówna, specjaliści każdorazowo stają przed bardzo trudnym wyzwaniem przeprowadzenia bioasekuracji w taki sposób, aby przyniosła ona jak najlepsze rezultaty.

Każdy hodowca, bez względu na wielkość stada drobiu, powinien skorzystać z usług najbardziej doświadczonych specjalistów, do których zdecydowanie zalicza się firma Avitech Service. Jak zatem wyraźnie widać, profesjonalna hodowla drobiu polega na zapobieganiu kryzysom, a nie na reagowaniu dopiero wtedy, gdy się pojawią. Trzeba również wspomnieć o tym, iż przeprowadzenie bioasekuracji wcale nie wiąże się z wysokimi kosztami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas