Artykuł sponsorowany Zalety stolarki z PCV

Zalety stolarki z PCV

Nowoczesna stolarka z PCV to niezwykle złożona, wieloelementowa konstrukcja. Profilem jest kształtownik, z którego wykonuje się ramę okien, ościeżnica i inne elementy okna, jak listwy przyszybowe. We wnętrzu profilu znajdują się puste przestrzenie powietrzna, komory, które powstają przez podział pionowymi ściankami. Pełnią one kilka różnych funkcji: wzmacniają konstrukcję, usztywniają ją, odwadniają i izolują. Profile nowoczesnych okien mogą mieć nawet osiem komór. Powszechnie stosowane w oknach szyby to szyby zespolone, jednokomorowe. Wszystkie charakterystyczne elementy okien produkowanych z PCV dają im mnóstwo zalet. Jakich dokładnie?

Charakterystyka okien z PCV

Omówiliśmy już dokładniej profile okien, teraz skoncentrujmy się na szybach, okuciach, klamkach i uszczelkach. Wspomniane jednokomorowe szyby, najczęściej stosowane przy produkcji okien z PCV, składają się z minimum dwóch szklanych tafli, stąd nazwa "szyby zespolone". Jedna z nich to tafla typu float, druga termofloat. Szyby są od siebie oddzielone aluminiową ramką dystansową. By obniżyć straty ciepła oraz ograniczyć roszenie szyb, w niektórych oknach dodatkowo umieszcza się tzw. ciepłą ramkę, która wykonywana jest ze stali szlachetnej. Szlachetny jest także gaz (np. argon, czy ksenon), którym wypełniona jest przestrzeń między taflami. U różnych producentów możemy znaleźć w ofercie także szyby antywłamaniowe, dźwiękochłonne, energooszczędne, czy refleksyjne. Wybór należy do nas. Okucia to element okien, dzięki któremu możemy otwierać skrzydła na kilka sposobów. Okucie zabezpiecza ich płynną regulację. Klamki to kolejny niezbędny element okien - z pozoru wszystkie mają identyczny kształt. Mogą być wykonane z plastiku lub ze stopów lekkich metali, mogą być wyposażone w kluczyk, jeśli na przykład zależy nam na tym, by okna samodzielnie nie otworzyło małe dziecko - mówi nam przedstawiciel firmy GEO-MONT ze Szczucina. Uszczelki, jak sama nazwa wskazuje, decydują o szczelności okien. Mogą być wykonywane z różnych materiałów, na przykład trwałego EPDM.

Zalety plastikowych okien

W tej części artykułu skoncentrujemy się na zaletach okien produkowanych z PCV. Większość okien, na które się decydujemy, to okna w kolorze białym. Mieszkańcy bloków często nie mają wyboru, ponieważ wszystkie okna w budynku po prostu muszą mieć ten sam kolor. Na rynku są jednak dostępne okna z tworzywa barwionego albo pokryte kolorową folią zgrzewalną, więc jeśli posiadaczowi domku jednorodzinnego marzą się okna, które będą wyglądały jak drewniane, jest taka możliwość. Do zalet okien z PCV należy przede wszystkim ich wysoka odporność na czynniki atmosferyczne, a także biologiczne, chociażby grzyby i pleśnie, które mogą pojawić się na oknach drewnianych. Okna plastikowe nie absorbują też wilgoci, co podnosi ich trwałość, którą producenci deklarują nawet na pół dekady. Okna są też niezwykle szczelne i zapewniają doskonałą termoizolacyjność. Są także funkcjonalne i estetyczne. Do zalet możemy dodać również ich niewygórowaną, przystępną cenę. Nie musimy ich malować, a konserwacja to wyłącznie regularne mycie. Okna z PCV są również bezpieczne, ponieważ są niepalne. Ostatnia zaleta okien z PCV, którą chcemy omówić, to ich szczelność. Nowoczesne okna plastikowe posiadają specjalne systemy wentylacyjne, tzw. nawiewniki wentylacyjne, a więc nie musimy się martwić, że szczelność okaże się wadą w pomieszczeniach o złej wentylacji, szczególnie kuchniach i łazienkach, gdzie gromadzi się dużo wilgoci. Warto się na nie zdecydować.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas