Artykuł sponsorowany Zalety rur stalowych

Zalety rur stalowych

Rury stalowe wykorzystywane są nie tylko do wykonywania instalacji, ale również do budowy maszyn i urządzeń przemysłowych, do budowy stalowych konstrukcji - podobnie jak profile zamknięte, znajdują zastosowanie w przemyśle morskim, chemii i petrochemii. Aby omówić ich zalety, skoncentrujemy się na stali do montażu instalacji wodociągowych. Specjaliści od rur stalowych gwarantują nam kontrolę jakości, współpracują z uznanymi laboratoriami badawczymi, dlatego dodatkowo mogą zapewnić klientom analizy składu chemicznego, czy badania technologiczne i metalograficzne.

Zalety rur stalowych w instalacjach

Rury stalowe mają bardzo dużą wytrzymałość nie tylko na zginanie, ale także na rozciąganie i ściskanie. Dzięki temu możemy układać długie instalacje, bez dodatkowych uchwytów, jak ma to miejsce w przypadku rur z tworzyw sztucznych. Stal jest również odporna na działanie obciążeń mechanicznych oraz na promieniowanie UV. Rury stalowe są dodatkowo antydyfuzyjne, co oznacza, że tlen nie może przedostać się do wnętrza instalacji przez ścianki rur. Rury stalowe mogą być wykorzystywane do instalacji wody użytkowej, zarówno zimnej, jak i ciepłej, a także do instalacji grzewczych. Mają niski współczynnik rozszerzalności cieplnej (wśród materiałów instalacyjnych najniższy). Mają za to dobre przewodnictwo cieplne, co w praktyce oznacza, że w przypadku instalacji, w której płynąć będzie ciepła woda, należy zadbać o odpowiednią izolację termiczną. Zależy nam, by zapobiec stratom ciepła, bo to oszczędność - mówi nam przedstawiciel firmy Unitube z miejscowości Zawadzkie. Oszczędność przy samym montażu instalacji daje nam z kolei niska cena złączek, które są stosowane. Bez problemu możemy zadbać o szczelne połączenia. Do wyboru mamy teflonowe taśmy, nici uszczelniające i pakuły wraz z pastą oraz kleje anaerobowe. Na sam koniec: rury stalowe można poddawać recyklingowi, a to dobre rozwiązanie dla naszego środowiska, o które z roku na rok dbamy coraz świadomiej.

Zastosowanie w praktyce

Stal ma dużą wytrzymałość mechaniczną, dlatego projektanci chętnie wykorzystują ten materiał przy projektowaniu instalacji w miejscach, które narażone są na przypadkowe zniszczenie, czy wandalizm. Dotyczy to starych obiektów użyteczności publicznej, piwnic, więzień, czy korytarzy, w których nie ma możliwości zakrycia rur w szachtach instalacyjnych, czy poprowadzenia ich pod istniejącą już podłogą. Rury stalowe doskonale sprawdzają się także do tworzenia instalacji tryskaczowych, czyli przeciwpożarowych. Projektując instalację z rur stalowych, nie musimy martwić się o to, czy dany producent dostarczy nam wszystkie potrzebne elementy, ponieważ możemy łączyć rury i łączniki różnego pochodzenia. To produkty uniwersalne i ujednolicone na rynku. Do połączenia rur stalowych stosuje się połączenia gwintowane rozłączne lub stałe. Koniec rury nacinany jest rurowym gwintem stożkowym, złączki natomiast mają rurowy gwint cylindryczny. W miejscach, w których instalacja będzie rozłączna, stosujemy z kolei śrubunki i holendry, czyli dwuzłączki. To solidne i proste rozwiązania, dlatego wciąż bardzo popularne. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas