Artykuł sponsorowany Jakie są zalety wykorzystywania przecisków hydraulicznych?

Jakie są zalety wykorzystywania przecisków hydraulicznych?

Układanie sieci rurociągów w postaci przecisków to bezwykopowa technologia, która ma wiele zalet. Jest bardzo ekonomiczna oraz szybka. Znajduje szerokie zastosowanie podczas instalacji rur na głębokości większej niż 5 metrów oraz w trakcie prac pod infrastrukturą drogową. Warto wiedzieć, jakie są korzyści korzystania z tego typu technologii oraz gdzie jeszcze się ją stosuje.

Przeciski hydrauliczne – charakterystyka

Ta bezwykopowa technologia znajduje zastosowanie w niemalże każdych warunkach gruntowych. Zapewnia gotowe do montażu wodoszczelne rury żelbetonowe oraz stalowe. Sprawia, że można bezproblemowo pracować na zróżnicowanym terenie, zarówno tym piaszczystym, jak i pokrytym gliną lub skałą.

Układanie rur z wykorzystaniem przecisku hydraulicznego polega na umieszczeniu ich wzdłuż osi planowanego kierunku. Jednocześnie grunt jest obrabiany za pomocą wiertła ślimakowego. Wyróżnia się niesterowane oraz sterowane przeciski hydrauliczne. Te pierwsze mają ograniczoną sterowność, dlatego częściej wykorzystywane są te drugie.

Sterowane przeciski charakteryzuje dokładność, liczona co do centymetra. Kluczową czynnością tutaj staje się wytyczenie osi kierunku rur. W tym celu należy wykonać otwór pilotowy, a później przecisk stalowych rur osłonowych. Urobek jest transportowany na przenośniku ślimakowym. Dalszy etap to przecisk hydrauliczny rur przewodowych, na drodze odwiertu pilotażowego. 

Korzyści, jakie dają przeciski hydrauliczne

Przeciski hydrauliczne są niezastąpione na krótkich odcinkach rurociągów. Firmą, która je wykorzystuje, jest między innymi Krecik Przewierty Sterowane. Jej pracownicy stosują tę technologię z powodzeniem, co sprawia, że mogą budować bezkolizyjnie rurociągi zarówno wodne, jak i gazowe oraz przepusty dla kabli elektrycznych i telekomunikacyjnych. Przeciski hydrauliczne są stosowane wszędzie tam, gdzie wiertnica horyzontalna jest niemożliwa do użycia.

Głównymi zaletami korzystania z tej technologii są przede wszystkim względy ekonomiczne, jednak to nie wszystko. Pozwala ona na ograniczenie przestrzeni placu budowy, bez konieczności ingerencji w środowisko. Sprawia to, że struktura gruntu jest bezpieczna i powierzchnia nie zostaje w żaden sposób naruszona. Przeciski hydrauliczne zabezpieczają także instalację oraz gwarantuje krótki czas jej realizacji. Rozwiązanie to zatem ma niebagatelne znaczenie w momencie, gdy czas odgrywa kluczową rolę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas