Artykuł sponsorowany Usługi księgowe oferowane przez biuro rachunkowe MKM

Usługi księgowe oferowane przez biuro rachunkowe MKM

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga nie tylko znajomości branży, w jakiej działamy, lecz również wiedzy na temat rachunkowości i księgowości. Jest ona przydatna, ponieważ nieumiejętne prowadzenie spraw księgowych może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Jeśli nie umiemy samodzielnie poradzić sobie z księgowością firmy, dobrą opcją może być nawiązanie współpracy z zewnętrznych biurem. Rozmaite usługi księgowe oferuje biuro rachunkowe MKM. Z jakich konkretnie usług mogą skorzystać jego klienci?

Z jakich usług księgowych mogą skorzystać klienci biura rachunkowego MKM?

Głównym obszarem działalności biura rachunkowego MKM jest księgowość. Pracownicy zatrudnieni w tym biurze gwarantują klientom kompleksowe usługi w tym zakresie. Do podstawowych czynności księgowych, jakimi zajmuje się wspomniane biuro, należą:

  • prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR),
  • rozliczenia ryczałtu ewidencjonowanego,
  • rozliczenia w formie karty podatkowej,
  • obsługa kadrowo-płacowa.

Usługi księgowe w zakresie kadrowo-płacowym oferowane przez biuro rachunkowe MKM z Warszawy obejmują między innymi prowadzenie teczek osobowych, rejestrowanie i wyrejestrowywanie oraz dokonywanie zmian w dokumentacji na potrzeby ZUS, prowadzenie kartoteki urlopowej pracowników, wystawianie świadectw pracy, naliczanie wynagrodzeń, sporządzanie listy płac, realizowanie przelewów bankowych związanych z wynagrodzeniami, wystawianie zaświadczeń dla pracowników czy sporządzanie rocznych deklaracji podatkowych. Ponadto księgowe z biura MKM przeprowadzają różnego typu rozliczenia. Najczęściej są to rozliczenia podatkowe (PIT i VAT).

Czym jest Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów?

Biuro rachunkowe MKM zajmuje się m.in. prowadzeniem KPiR. Tego typu narzędzie księgowe używane jest do bieżącej ewidencji. W Księdze Przychodów i Rozchodów wpisywane są wszelkie informacje na temat przychodów i wydatków firmy. Warto też wspomnieć o tym, że jest to jedna z prostszych form rozliczania się przedsiębiorstwa z urzędem skarbowym (uproszczona księgowość). Do KPiR wpisuje się informacje o przychodach firmy, zakupie towarów handlowych i podstawowych materiałów, a także o poniesionych przez przedsiębiorstwo wydatkach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej i koszty prac badawczych i rozwojowych. Oczywiście do KPiR nie trzeba wpisywać wszystkich informacji, jakie mają miejsce w obrębie firmy. Księgowa z biura rachunkowego MKM mówi, że:

Wpisowi do KPiR nie podlegają zaliczki, ponieważ nie są one jeszcze ani przychodem, ani kosztem, koszty inwestycji w trakcie ich realizacji, jednorazowa pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także obrót opakowaniami zwrotnymi.

Na koniec warto podkreślić, iż obowiązek prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów dotyczy spółki (jawne, partnerskie i cywilne) oraz osoby fizyczne, które osiągają dochód z działalności pozarolniczej i nie są opodatkowane ryczałtem. Jednak warunkiem koniecznym do prowadzenia księgowości uproszczonej są przychody netto poniżej równowartości 1,2 mln euro.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas