Materiał Partnera
Na czym polega fizjoterapia poporodowa i czy na pewno jest potrzebna?

Na czym polega fizjoterapia poporodowa i czy na pewno jest potrzebna?

Fizjoterapia poporodowa jest bardzo ważna, dlatego cieszymy się, że jej popularność stale rośnie. W organizmie kobiety w trakcie ciąży i po porodzie dochodzi do szeregu zmian. Większość młodych mam takie symptomy jak bóle kręgosłupa, dyskomfort w obrębie krocza, czy wysiłkowe nietrzymanie moczu, traktuje jako stan naturalny. Tymczasem, wszystkie te objawy można skutecznie leczyć i to bez ingerencji farmakologicznej! Zdradzamy, na czym polega fizjoterapia poporodowa.

Fizjoterapia poporodowa

Ciało kobiety bardzo zmienia się w czasie ciąży i zdarza się, że po porodzie nie wraca do pierwotnego stanu. Celem fizjoterapeuty jest pomoc kobiecie w odzyskaniu sprawności i zniwelowanie dolegliwości poporodowych. Przede wszystkim do zadań fizjoterapeuty należy ocena sprawności mięśni dna miednicy oraz mięśni brzucha. Niestety, te obszary są zwykle osłabione po ciąży i porodzie. Dlatego specjalista przedstawia młodej mamie zestaw ćwiczeń wzmacniających, dzięki którym kobieta szybciej wraca do formy. Czym jeszcze zajmuje się fizjoterapeuta? Pomaga w korygowaniu przepukliny kresy białej i pokazuje sposoby na zwiększenie napięcia i sprawności mięśni krocza, które są istotne z punktu widzenia wysiłkowego nietrzymania moczu oraz satysfakcjonującego życia seksualnego.

Jak znaleźć specjalistę?

Warto wybrać fizjoterapeutkę, która ma doświadczenie w pracy z kobietami w ciąży i po porodzie. Ważne, żebyśmy w towarzystwie fizjoterapeutki czuły się swobodnie i bez skrępowania rozmawiały o wszystkich dolegliwościach, z którymi zmagamy się po ciąży. Dzięki temu specjalistka będzie mogła przedstawić najlepsze dla nas ćwiczenia. Doskonałym i wygodnym rozwiązaniem dla młodych mam, jest skorzystanie z mobilnych usług fizjoterapeutycznych Marzeny Borowskiej w Koninie. Kto powinien skorzystać z fizjoterapii poporodowej? Niewątpliwie świeżo upieczone mamy, które pragną szybko wrócić do formy i uniknąć komplikacji zdrowotnych, związanych z urodzeniem dziecka. Dobry fizjoterapeuta pokaże młodej mamie także sposoby na odciążenie zmęczonego noszeniem niemowlęcia kręgosłupa.

Fizjoterapia poporodowa to znakomite rozwiązanie dla każdej świeżo upieczonej mamy. Pomoc doświadczonego fizjoterapeuty w tym czasie jest szczególnie ważna. Dlatego zadbajmy o swoje zdrowie, samopoczucie, komfort życia i jak najszybciej wróćmy do formy sprzed ciąży! Skontaktujmy się z fizjoterapeutką, która specjalizuje się w pracy z kobietami w ciąży i po porodzie. Jej pomoc będzie nieoceniona.

Opracowanie:

Mobilne Usługi Fizjoterapeutyczne Marzena Borowska

Konin , Żwirki i Wigury 7 lok. 21

Podziel się