Artykuł sponsorowany Jak rozpoznać i przeciwdziałać alergiom?

Jak rozpoznać i przeciwdziałać alergiom?

Coraz więcej Polaków cierpi na alergię. Zmiany naskórne, podrażnione spojówki i gardło. Te i więcej objawów zaczyna jeszcze bardziej dokuczać w okresie wiosennym. Czynników powodujących alergię jest niezliczona ilość. O tej konkretnej porze roku są to przede wszystkim pyłki, które nie pozwalają w pełni korzystać z uroków wiosny, osobom na uczulonym.

Symptomy

Alergia jest to nadmierna reakcja układu odpornościowego człowieka, na teoretycznie niegroźny alergen (np. pyłki). Powoduje ona zaczerwienienie, szczypanie i łzawienie oczu, podrażnienie gardła, katar sienny, może objawiać się także zatkanym nosem, bólem zatok i głowy, a także dusznościami. Może pojawić się także swędząca wysypka, zaczerwienienia i inne zmiany naskórne. Tego typu nadwrażliwość może pojawić się w każdym wieku. Zdarzają się sytuacje, gdy uciążliwe objawy zanikają np. na kilka lat, aby po pewnym okresie wrócić. W momencie, w którym zostaną u nas dostrzeżone tego typu symptomy, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, który na pewno doradzi jak im przeciwdziałać. Odpowiednie suplementy można kupić nawet przez internet, np. na aptekawsieci.pl, w której znajdziemy odpowiednie tabletki bądź aerozole, co pomogą nam przetrwać ten trudny okres.

Skutki nieleczonej pyłkowicy

 W momencie, gdy nie będziemy przeciwdziałać uczuleniu, możemy doprowadzić do groźnych chorób. Nieleczona alergia na pyłki może powodować astmę oraz inne choroby układu oddechowego. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby w momencie pierwszych symptomów skonsultować się z lekarzem. Aby dobrze poprowadzić leczenie musimy poznać okoliczności, w których zaczynamy odczuwać dyskomfort. Ilość pyłków jest duża i w zależności od ich rodzaju dokuczać nam mogą w różnych okresach i przy konkretnych uwarunkowaniach.

Jakie pyłki, w jakich miesiącach?

W marcu zaczynają nas męczyć pyłki topoli, olchy, wierzby i leszczyny. W kwietniu natomiast zaczynają dokuczać nam przede wszystkim brzozy, które są bardzo uciążliwe dla alergików. Poza tym pylić zaczynają także topola, grab, jesion, czy dąb. W maju powinny przestać niepokoić nas wierzba oraz brzoza, jednak zastąpią je rośliny zielone (trawy, pokrzywy itp.). W czerwcu do traw zielonych dołącza m.in. żyto, rzepak, lipa i bez.

Jak zapobiec alergii?

Alergia jest niestety przekazywana genetycznie, a można ją także nabyć. Na chwilę obecną nie ma konkretnego, sprawdzonego sposobu jej zapobiegania. Możemy starać się zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia uczulenia, ograniczając do minimum styczność z pyłkami. Możemy to robić poprzez regularne pranie pościeli i odzieży oraz unikając miejsc mocno zapylonych (takich jak np. łąki).

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas