Materiał Partnera
Endodoncja – czy należy bać się leczenia kanałowego?

Endodoncja – czy należy bać się leczenia kanałowego?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach dentystycznych jest leczenie kanałowe, czyli tzw. endodoncja. To właśnie dzięki tej metodzie eliminuje się problemy z nieodwracalnymi zapaleniami miazgi zęba, co ustrzeże przed koniecznością jego ekstrakcji, czyli usunięciem. Niegdyś trwające długo i bolesne leczenie kanałowe jest obecnie wykonywane szybko i bez wywoływania jakiegokolwiek dyskomfortu u pacjenta.

Ratunek dla chorych zębów

Leczenie kanałowe stosowane jest przez wykwalifikowanych stomatologów w przypadku, gdy konkretny ząb pacjenta posiada nieleczone zmiany próchnicze. Przenikają one głęboko w strukturę zęba – próchnica atakuje początkowo zębinę, by rozwinąć zakres szkodliwego działania aż do miazgi. Rozwojowi tego typu choroby towarzyszy niezwykle uciążliwy i silny ból, dlatego pacjenci wymagają szybkiego oraz skutecznego leczenia. Jest to także istotne ze względu na możliwe dalsze powikłania spowodowane nieleczonym stanem zapalnym miazgi zęba. W zależności od rozwoju choroby może to być nawet martwica czy zgorzel, a także zapalenie okostnej i ropień podśluzówkowy. Takie problemy wymagają specjalistycznych zabiegów, które w konsekwencji i tak mogą doprowadzić do ekstrakcji zęba, dlatego nie należy bagatelizować pierwszych objawów wskazujących na konieczność zastosowania leczenia kanałowego. W sposób profesjonalny metoda ta realizowana jest w gabinecie stomatologicznym Ewa-Dent – zespół doświadczonych specjalistów zadba o to, by pacjent czuł się w pełni swobodnie podczas trwania zabiegu. Dzięki znieczuleniu miejscowemu nie występuje w tym wypadku jakikolwiek dyskomfort i ból.

Specjalistyczny zabieg

Endodoncja nie należy do prostych zabiegów i wymaga odpowiednich kwalifikacji oraz umiejętności stomatologa. Musi on też dysponować właściwym, nowoczesnym sprzętem, który pozwoli zrealizować leczenie szybko i bezboleśnie. W dobrych gabinetach stosowane jest znieczulenie miejscowe podawane systemem komputerowym. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać pacjentowi maksymalny komfort podczas wykonywania leczenia kanałowego. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego mikroskopu wykwalifikowany stomatolog jest w stanie wykonać zabieg w pełni profesjonalnie oraz niezwykle dokładnie. W ten sposób oczyszcza się ząb z zalegających bakterii oraz resztek tkanek, a po kompleksowym oczyszczeniu specjalista zadba o wypełnienie kanałów zębowych. Tego typu czynność realizuje się na całej ich długości, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie funkcji zęba oraz jego kompletne wyleczenie. Zabiegi z zakresu endodoncji należy jednak wykonywać w renomowanych gabinetach stomatologicznych, które gwarantują skuteczne i w pełni komfortowe leczenie kanałowe. Nie należy się go w żaden sposób obawiać – jest doskonałym sposobem na zachowanie chorych zębów poprzez kompletne ich wyleczenie.

Opracowanie:

Ewa-Dent

Łazy , Kościuszki 46

  • tel. 32 671 99 06

Podziel się