Artykuł sponsorowany Chirurgia stomatologiczna. Zabieg usuwania ósemki

Chirurgia stomatologiczna. Zabieg usuwania ósemki

Zabieg usuwania ósemki przeraża wielu z nas, jednak w istocie jest to zabieg krótki i niezbyt skomplikowany. Wykonuje się go w ostateczności: kiedy zęby rosną nieprawidłowo, powodując wadę zgryzu, choroby i podrażnienie dziąseł. Niejednokrotnie przeprowadza się go także przed założeniem aparatu ortodontycznego. Sprawdź, jak przebiega zabieg usuwania ósemki.

Zęby mądrości, jak zwyczajowo nazywa się ósemki, to zęby trzonowe, wyrzynające się między 17stym a 21tym rokiem życia. Są najbardziej problematyczne: nie zawsze wyrzynają się całkowicie, wychodzą pod nieprawidłowym kątem lub nie pojawiają się wcale. Są także najbardziej narażone na próchnicę ze względu na trudny do nich dostęp oraz zaleganie w ich okolicach pokarmu.

Dlatego też zabieg usuwania ósemki to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Chociaż wielu z nas obawia się zabiegu usuwania ósemki, warto go wykonać, jeśli tylko zaleci go stomatolog. Dzięki niemu pozbędziemy się bowiem uciążliwych problemów ze zgryzem.

Jak przebiega?

Przebieg zabiegu usuwania ósemki   

Zabieg usuwania zębów mądrości, jak inaczej określa się ósemki, trwa około godziny. Wykonywany jest przez chirurga stomatologicznego w bardzo silnym znieczuleniu, dlatego mimo silnego ukorzenienia zębów mądrości, pacjent niemal nie odczuwa dolegliwości bólowych.

Aby jak najdokładniej usunąć ząb, zlokalizowany w trudno dostępnym rejonie jamy ustnej, większość lekarzy korzysta z mikroskopów.

Dziura, która pozostała po zębie jest dziurą dość sporych rozmiarów, dlatego oczyszczana jest ozonem. W ten sposób goi się szybciej.

Zabieg usunięcia ósemki przeprowadzi w sposób profesjonalny stomatolog dr Pańczyk. W jego gabinecie będziemy mogli skorzystać także z zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, zachowawczej, implantologii oraz protetyki. Jest to także gabinet przyjazny dzieciom.

Zalecenia po zabiegu

Ponieważ zabieg usuwania ósemki jest zabiegiem dość inwazyjnym, należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza po opuszczeniu dentystycznego gabinetu.

I tak, przez kilka dni po zabiegu należy stosować zimne okłady, aby zmniejszyć opuchliznę. W celu redukcji bólu nie wahajmy się sięgnąć po silne środki przeciwbólowe.

Dentysta  zaleci także bezwzględne powstrzymywanie się przez tydzień od picia alkoholu i palenia papierosów oraz ograniczenie spożycia kawy i herbaty, a także innych napoi.

Aby nie naruszyć powierzchni powstałej rany, unikajmy twardych produktów spożywczych i szczotkujmy zęby bardzo delikatnie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas