Materiał Partnera
Cechy dobrego laboratorium

Cechy dobrego laboratorium

Wraz z otwarciem się rynku usług medycznych możemy obserwować powstawanie coraz większej ilości laboratoriów medycznych, oferujących badania laboratoryjne, biologiczne czy genetyczne. Jak w gąszczu rozmaitych propozycji wybrać dobre laboratorium i dlaczego warto skorzystać z usług laboratorium analitycznego Novum dowiesz się z poniższego artykułu.

Wybór laboratorium medycznego, w którym będziemy chcieli przeprowadzić zlecone badania, jest bardzo ważny, bowiem od jakości oferowanych usług niejednokrotnie zależy wiarygodność otrzymanego wyniku. Nie działajmy zatem pochopnie; sprawdźmy, czy laboratorium jest zarejestrowane i wpisane na odpowiednie listy, czy posiada odpowiednią strukturę i wystarczający zakres badań. Dlaczego warto skorzystać z usług laboratorium analitycznego Novum?

Zakres badań

Dobre laboratorium, takie jak laboratorium analityczne Novum, będzie posiadało w swojej ofercie szeroki zakres badań po to, aby jak najpełniej sprostać potrzebom klienta. Wykonamy w nim więc badania laboratoryjne, bakteriologiczne, mykologiczne oraz genetyczne z krwi, kału, moczu, nasienia czy wydzieliny. Oznaczymy między innymi poziom cholesterolu, hormonu wzrostu, przeciwciał tarczycowych, trójglicerydów, OB, czy testosteronu. Zwróćmy uwagę, czy będziemy mogli w nim wykonać test na boreliozę. Warto zaznaczyć, że oferta laboratorium analitycznego Novum obejmuje także badanie kwi, oznaczające poziom markerów nowotworowych. Wczesne wykrycie choroby daje nadzieję na jej pełne wyleczenie, do czego może przyczynić się wykonanie badań profilaktycznych w porę.

Ważna jest kadra

Pracownię laboratoryjną tworzą ludzie, dlatego w poszukiwaniu dobrego laboratorium warto zwrócić uwagę na zatrudnionych w nim pracowników. Kadra złożona z wysoko wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych oraz techników analizy medycznej, nadzorowanych, jak w przypadku laboratorium analitycznego Novum, przez specjalistę z zakresu analityki koniecznej II stopnia, daje gwarancję, że trafiliśmy w dobre ręce.

Doświadczenie

Nie wahajmy sprawdzić, jak długo dane laboratorium działa na rynku. Wieloletnie doświadczenie, a także posiadanie certyfikatów, poświadczających wysoką jakość wykonywanych badań, to absolutna podstawa działalności.

Sprzęt

Laboratorium analityczne Novum może pochwalić się najnowocześniejszym sprzętem bardzo wysokiej jakości wiodących światowych marek, co sprawia, że wyniki badań mogą zostać dostarczone pacjentowi nawet w przeciągu pół godziny od pobrania materiału badawczego, co jest niezmiernie istotne w wykrywaniu niektórych schorzeń.

Możliwość konsultacji

Na końcu zwróćmy uwagę, czy dane laboratorium, jak laboratorium Novum, oferuje swoim klientom możliwość konsultacji oraz pomaga w interpretowaniu wyników badań. Każda informacja bowiem, jaką otrzymamy na temat wyników, może okazać się bardzo cenna.   

Opracowanie:

Novum NZOZ Laboratorium analityczne

Jastrzębie-Zdrój , Beskidzka 137

Podziel się