Artykuł sponsorowany Zastosowanie mikroskopu w leczeniu kanałowym

Zastosowanie mikroskopu w leczeniu kanałowym

Mikroskop jest narzędziem, które zrewolucjonizowało wiele dziedzin życia. Jest on niezastąpiony w przypadku wykonywania niektórych badań, a także podczas długotrwałego leczenia. Z tego względu, mikroskopów zaczęto używać także w gabinetach stomatologicznych. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie leczenia kanałowego w bardzo precyzyjny sposób. Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu pozwoli uniknąć zupełnej ekstrakcji zęba. Pomimo tego, iż wielu pacjentów bardzo się go obawia, to czasami jest to jedyny możliwy sposób, aby móc cieszyć się zdrowym uzębieniem. Kiedy konieczne jest przeprowadzenie takiego leczenia?

Wskazania do leczenia                       

Leczenie kanałowe stosuje się najczęściej w przypadku ostrego zapalenia miazgi. Do zapalenia może dojść wskutek wystąpienia głębokich zmian próchniczych, nadmiernego starcia korony zęba bądź jego złamania. W wyjątkowo trudnych przypadkach, kiedy leczenie endodontyczne nie przyniosło efektu, stosuje się leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dzięki niemu możliwe jest jeszcze dokładniejsze przyjrzenie się zmianom, które wystąpiły oraz przeprowadzenie w pełni skutecznego leczenia. Leczenie z użyciem mikroskopu pozwoli m.in. na udrożnienie zbyt wąskich lub zakrzywionych kanałów zębowych. Ponadto w przeciwieństwie do tradycyjnego leczenia, leczenie kanałowe pod mikroskopem może w niektórych przypadkach rozwiązać problem podczas jednej wizyty.

Jak wygląda leczenie z użyciem mikroskopu?

Leczenie endodontyczne polega przede wszystkim na usunięciu miazgi zęba, która uległa zmianom chorobowym. Często jest to jedyny sposób na całkowite wyleczenie.

Jak mówi specjalista z Centrum Stomatologicznego MARGO: Pacjenci często obawiają się leczenia endodontycznego. Jednakże nieleczony problem może się tylko pogłębiać i powodować jeszcze większy ból, a więc nie warto z nim zwlekać. Podczas leczenia z użyciem mikroskopu stomatolog usuwa zmianę chorobową. Następnie wypełnia przestrzeń materiałem, mającym ją uszczelnić, a także zapobiegać dalszemu rozwojowi bakterii. Dzięki leczeniu kanałowemu pod mikroskopem można zobaczyć dokładny obraz chorego zęba. Daje to możliwość specjaliście do niezwykle precyzyjnego wykonania badania.

Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu może znacznie ułatwić znalezienie danego problemu. Powiększenie obrazu pozwala na dokładne przyjrzenie się wszystkim kanałom oraz na ich oczyszczenie. Specjalista podczas przeprowadzania leczenia ma także zapewnione dużo szersze pole widzenia. Dzięki temu może działać z dużą precyzją. Dodatkowo możliwy jest dostęp do małego otworu kanału bez konieczności usuwania struktury zęba. Leczenie pod mikroskopem jest także dużo szybsze i bardziej komfortowe dla pacjenta, niż leczenie tradycyjne. Bardzo często dany problem może zostać rozwiązany już podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym, co nie będzie obciążające pod względem finansowym w takim stopniu jak długotrwałe leczenie.

Mikroskop może w dużym stopniu ułatwić przeprowadzenie leczenia kanałowego. Jest to bardzo precyzyjna metoda, która pomaga specjalistom wykryć dany problem oraz zapewnia dużo większy komfort pacjentowi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas