Materiał Partnera Zalety mydła w pianie

Zalety mydła w pianie

Mydło w pianie to nowoczesny środek myjący, który doskonale sprawdza się w instytucjach publicznych, zakładach pracy oraz wszystkich miejscach, gdzie szczególne znaczenie ma oszczędność. Mydło w pianie pozwala bowiem znacząco obniżyć zużycie środków myjących oraz wody i zapewnia przy tym podobną efektywność i higienę, jak tradycyjne mydła w kostce i płynie.

Oszczędność zużycia środka myjącego i wody

Mydło w pianie, dzięki swojej już spienionej konsystencji, pozwala na szybsze umycie rąk. Przyczynia się to więc zarówno do mniejszego zużycia samego mydła, gdyż na ręce trafia ono już spienione, jak i wody potrzebnej do umycia rąk. Użytkownik potrzebuje także zdecydowanie mniej czasu na naniesienie produktu na ręce, nie musi go samodzielnie spieniać i dzięki temu proces mycia jest krótszy. Piana pozostaje przy tym gęsta, dobrze rozprowadza się po rękach i dobrze zmywa. Nie ma także konieczności jej mieszania z wodą, co sprawia, że woda jest konieczna jedynie w ostatniej fazie zmywania piany. Ograniczony kontakt dłoni z wodą podczas mycia sprawia także, że skóra pozostaje lepiej nawilżona i ma mniejsze skłonności do wysuszania. Tego typu mydło znajdziemy w ofertach hurtowni chemicznych i sklepów internetowych, np. Hurtownia-chemiczna.com.

Doskonała higiena i krótki czas mycia

Profesjonalne mydła w pianie to nie tylko wygodne w użytkowaniu preparaty myjące, ale przede wszystkim środki zapewniające wysoką higienę i dobre usuwanie zanieczyszczeń z rąk. Wbrew pozorom nie są one bowiem wcale mniej wydajne od tradycyjnych mydeł w kostce. W przeciwieństwie do nich są jednak bardziej higieniczne, gdyż użytkownik nie ma styczności z mydłem dotykanym także przez inne osoby. Mydło w pianie na ręce użytkownika trafia bowiem bezpośrednio z dozownika. Wszystko to sprawia, że jest ono znacznie bardziej higieniczne niż inne rodzaje mydeł dostępnych w sprzedaży. W przeciwieństwie natomiast do popularnego mydła w płynie, mydło w pianie nie musi być dodatkowo spieniane, co pozwala na skrócenie do niezbędnego minimum czasu mycia rąk.

Brak konieczności użycia wody

Co jednak najważniejsze, mydła w pianie, dzięki swojej spienionej konsystencji, nie wymagają wcale użycia bieżącej wody w procesie mycia rąk. Aby użyć mydła w pianie, wystarczy bowiem jedynie nanieść niewielką jego ilość (wielkości orzecha włoskiego) na dłonie, rozetrzeć pianę, tak aby pochłonęła ona wszelkie zanieczyszczenia, a następnie zetrzeć ją przy użyciu ręcznika papierowego lub nawilżonej chusteczki. Dzięki temu, dozowniki z mydłem w pianie mogą być z powodzeniem umieszczane także w miejscach, gdzie nie ma dostępu do wody oraz zlewu.

Podziel się