Materiał Partnera Zakład Optyczny s.c. E. Niezgoda, J. Obrzud - Czy można kupić soczewki na podstawie okularów?

Zakład Optyczny s.c. E. Niezgoda, J. Obrzud - Czy można kupić soczewki na podstawie okularów?

Osoby noszące okulary bywa, że chciałaby je zostawić w domu, jednak dyskomfort tym spowodowany, utrudnienie w normalnym funkcjonowaniu powstrzymuje je od tego kroku. Rozwiązaniem w takiej sytuacji mógłby być dla nich zakup kontaktów. Dobrze jest wtedy udać się do optyka np. Zakładu Optycznego s.c. E. Niezgoda, J. Obrzud ­celem aplikacji soczewek kontaktowych?

Czym są soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to cienkie wypukłe soczewki nakładane bezpośrednio na gałkę oczną. Kupuje się je w u optyka, np. w Zakładzie Optycznym s.c. E. Niezgoda, J. Obrzud. Kontakty „zakłada się” na film łzowy pokrywający powierzchnię oka, aby ułatwić tę czynność, bywa, że są delikatnie barwione, w standardzie są przezroczyste. Na rynku dostępne są soczewki miękkie (hydrożelowe) - najbardziej popularne lub twarde. Poza kontaktami korekcyjnymi występują tzw. kosmetyczne, zmieniające kolor oczu czy kształt źrenicy. Jeśli mają być naprawdę skuteczne i bezpieczne, konieczne jest odpowiednie dopasowanie ich do potrzeb pacjenta. Podobnie jak w przypadku okularów proces ten odbywa się na podstawie recepty.

Soczewek nie dobierze się na podstawie okularów

Mając skierowanie od okulisty, należy udać się np. do wspomnianego Zakładu Optycznego E. Niezgoda, J. Obrzud w Augustowie. Z informacji uzyskanych z salonu wynika, że ich dobór musi być poprzedzony osobną diagnostyką - badaniem wzroku, typowo pod kontakty. Okulary mają inną metodę korekcji. Kierowanie się „wytycznymi” z klasycznych szkieł, grozi uszkodzeniem wzroku, pogorszeniem ostrości widzenia. U profesjonalisty, nim przejdzie się do przeglądania i przymierzania dostępnych soczewek, koniecznie należy wykonać takie badania jak: refrakcję, keratometrię, wywiad pod kątem soczewek, badanie lampą szczelinową czy aplikację soczewek próbnych o odpowiednich parametrach. Nie dobierze się ich bez oceny dopasowania soczewek próbnych i sprawdzenia reakcji oczu, ostrości wzroku oraz nauki zakładania/ zdejmowania, czy sposobu ich pielęgnacji.

Opracowanie:

Zakład Optyczny s.c. E.Niezgoda, J.Obrzud

Augustów , Żabia 3a

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas