Materiał Partnera Wysokiej jakości sprzęt medyczny i rehabilitacyjny

Wysokiej jakości sprzęt medyczny i rehabilitacyjny

Sklepy medyczne to miejsca, w których znajdziemy wiele niezbędnych akcesoriów dla osób po zabiegach i operacjach, chorujących przewlekle, ale także dla osób starszych. Odpowiednie ich dobranie to podstawa, gdyż przykładowo po  operacji w obrębie kończyny dolnej powinniśmy właściwie poruszać się o kulach, aby nie doprowadzić do uszkodzenia zdrowej nogi lub pogorszenia wcześniejszego urazu. Artykuły medyczne i środki pomocnicze mogą nam się przydać w różnych sytuacjach w naszym życiu, wówczas warto wesprzeć się na doświadczeniu personelu pracującego w takim sklepie oraz ich wiedzy, która umożliwi odpowiednie ich dobranie do naszych potrzeb. Wykwalifikowany personel i długoletnia obecność sklepu na rynku to dla nas wyznacznik wysokiej jakości.

Sprzęt ortopedyczny

Sprzęt ortopedyczny ma najczęściej korygować wady w naszych ciałach lub pomagać w powrocie do pełnej sprawności. Może być nam niezbędny np. po operacji kolana, wówczas mogą przydać się kule do chodzenia. Osoby starsze korzystają z kolei z lasek i tzw. balkoników, które pomagają im w sprawnym i bezbolesnym poruszaniu się mimo różnych dolegliwości. Wysokiej jakości akcesoria są więc tutaj naprawdę istotne, gdyż prowadzą do odzyskania sprawności lub do jej podtrzymania.

Artykuły medyczne

Poziom wyposażenia dobrego sklepu medycznego jest bardzo szeroki. Znajdziemy w nim m.in. wózki inwalidzkie, stabilizatory, ortezy czy kołnierze lub gorsety. Dla wielu osób taki sprzęt stanowi niezbędne minimum do codziennego, prawidłowego funkcjonowania i poruszania się. W tego rodzaju punktach zaopatrywać mogą się zarówno osoby prywatne, jak i placówki medyczne czy sami lekarze.

Znajdziemy tu  również szeroki wybór środków opatrunkowych oraz różnorodne płyny dezynfekcyjne, które wykorzystywane są powszechnie w gabinetach medycznych. Wielu pacjentów w konsekwencji leczenia musi udać się na zakupy do sklepu medycznego i nabyć odpowiednie akcesoria, które umożliwią im codzienną higienę, normalne życie i poruszanie się. Często odwiedzamy takie sklepy również z uwagi na osoby starsze z naszych rodzin, które pozostają pod naszą opieką i wymagają specjalistycznych środków. Przed udaniem się do sklepu medycznego warto dowiedzieć się na co możemy uzyskać refundację NFZ, sprawdzić czy sklep ma podpisaną odpowiednią umowę z funduszem i poprosić lekarza o wypisanie odpowiedniej recepty.

Opracowanie:

Ab-Med. Sklep medyczny i wypożyczalnia

Tarnów , Nowy Świat 37

Podziel się