Materiał Partnera Wybielanie zębów - na czym polega i czy się opłaca?

Wybielanie zębów - na czym polega i czy się opłaca?

Uśmiech to zwykle jeden z pierwszych aspektów, na które zwracamy uwagę przy poznawaniu nowej osoby. Wielu z nas podejmuje uporczywe próby osiągnięcia idealnej bieli zębów. Często nie jest to jednak możliwe do osiągnięcia w warunkach domowych. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wybielaniem zębów u stomatologa. Na czym polega taki zabieg? Czy warto się na niego zdecydować? 

Przebieg zabiegu 

Wybielanie zębów u dentysty powinno być poprzedzone szczegółowym wywiadem. Wówczas lekarz powinien dokładnie zweryfikować stan zębów – czy nie występują żadne przeciwwskazania do zabiegu. Ta kontrola pozwoli również na dobranie najbardziej odpowiedniej metody wybielania. W tym przypadku wyróżniamy: 
  • metodę nakładkową – przy tej metodzie używane są szyny, w których znajdują się specjalistyczne środki wybielające. Szyna zakładana jest zwykle na noc. Efekt utrzymuje się przez kilka lat,
  • metodę naświetleniową – tutaj efekt jest zdecydowanie bardziej intensywny i długotrwały. Sposób ten polega na zastosowaniu specjalnego żelu, który aktywowany jest przez niebieskie promieniowanie.
Przed rozpoczęciem wybielania, zęby powinny zostać dokładnie oczyszczone. To zapobiegnie powstaniu kamienia nazębnego. Wymagane jest również polerowanie zębów. Dopiero po zastosowaniu tych środków przygotowawczych, możemy przejść do właściwej części całego procesu. Ważna jest jednak także odpowiednia pielęgnacja zębów po zabiegu. Z uwagi na ich wrażliwość, należy unikać bardzo gorących lub bardzo zimnych potraw. Zalecane jest również stosowanie tzw. białej diety. Polega ona na czasowym wyeliminowaniu jedzenia, które wpływa negatywnie na barwę zębów – są to m.in. czerwone owoce, wino, kawa. Stosując się do zaleceń lekarza, możemy maksymalnie przedłużyć efekt wybielenia. 

Zalety wybielania zębów u dentysty

W porównaniu do wybielania zębów w warunkach domowych, zabieg przeprowadzany przez specjalistę jest zdecydowanie bardziej efektywny. Możliwe jest osiągnięcie bardziej intensywnej bieli. Cały proces przebiega również dużo szybciej; często oczekiwane efekty możemy zyskać już po jednej wizycie. Są przy tym bardziej trwałe i utrzymują się przez długie lata. Z uwagi na to, że jesteśmy pod opieką lekarza, praktycznie nie musimy martwić się o wystąpienie uszkodzenia dziąseł. Szczególnie, jeśli skorzystamy z pomocy doświadczonego specjalisty - takiego, jak Beata Styś-Wiśniewska lek. stomatolog.

Opracowanie:

Beata Styś-Wiśniewska lek. stomatolog

Giżycko , Władysława Jagiełły 14

Podziel się