Materiał Partnera Wesołe bluzy medyczne jako utożsamienie się ze swoją specjalizacją

Wesołe bluzy medyczne jako utożsamienie się ze swoją specjalizacją

Lekarzy, pielęgniarki czy przedstawicieli innych profesji zaliczanych do personelu medycznego zwykle możemy zobaczyć w fartuchach i odzieży o jednolitym kolorze. U wielu pacjentów, a zwłaszcza u dzieci, wywołują one skojarzenia, które nie zawsze są przyjemne. Można to jednak łatwo zmienić, za pomocą kolorowych bluz medycznych. Piszemy, dlaczego warto zainwestować w odzież medyczną we wzorki.  

Zalety kolorowych bluz medycznych 

Odzież medyczna z kolorowymi nadrukami to świetny sposób na to, aby wnieść do szpitali czy przychodni nieco humoru i wywołać uśmiech na twarzach chorych. To także możliwość skrócenia dystansu między lekarzami czy pielęgniarkami i ich pacjentami (zwłaszcza tymi małymi). Dziecko, widząc kolorowe wzorki na ubraniu szybciej oswoi się ze strachem i być może potraktuje badanie lekarskie niczym zabawę – istnieje spora szansa, że wizyta przebiegnie w miłej i radosnej atmosferze. Oryginalna odzież może też stać się wizytówką całej placówki medycznej i zdecydowanie ocieplić wizerunek medyków. Posłuży też do odróżniania personelu pracującego na różnych stanowiskach. Poza tym, kolorowe bluzy medyczne często wręczane są jako prezenty np. z okazji zdania egzaminu lekarskiego czy znalezienia nowej pracy. 

Jaki materiał na bluzę wybrać?

Wygląd odzieży medycznej to jednak nie wszystko. Doświadczeni pracownicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest materiał wykonania takich ubrań. Muszę być one nie tylko przewiewne, ale też higieniczne, wygodne podczas noszenia i łatwe w utrzymywaniu w czystości. Bardzo ważne jest, aby wchłaniały wilgoć i następnie ją odprowadzały. Wbrew pozorom, nie najlepiej sprawuje się do tego bawełna, która mocno pochłania wodę, a w dodatku trudno usunąć z niej plamy. Polecanym rodzajem materiału jest za to wiskoza i poliester, które zapewniają komfort, dobrą wentylację i dużą wytrzymałość. Szeroki wybór bluz medycznych w zabawne wzorki oferuje polska firma Salus-Med odzież medyczna. Przedsiębiorstwo specjalizuje się szyciu fantazyjnych uniformów na zamówienie. 

Regulacje związane z odzieżą medyczną 

Wielu pracowników medycznych zastanawia się czy noszenie fartuchów z kolorowymi nadrukami będzie dozwolone w ich miejscu pracy. Jak się okazuje, nie istnieją żadne regulacje ze strony Ministerstwa Zdrowia w zakresie koloru czy kroju odzieży medycznej. Czasami jednak występują pewne wewnętrzne ustalenia dotyczące odcieni stroju dla poszczególnych lekarzy w danych placówkach. Zwykle nie ma jednak przeciwwskazań co do noszenia oryginalnych fartuchów medycznych na oddziałach szpitalnych. A wręcz przeciwnie – w większości z nich szczególnie mile widziane jest noszenie kolorowych bluz w strefach, w których przebywają dzieci.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas