Materiał Partnera Wady i zalety posiadania licówek

Wady i zalety posiadania licówek

Jasny i piękny uśmiech to w dzisiejszych czasach podstawa. Wady zgryzu, przebarwienia i wszelkie problemy z uzębieniem są źródłem kompleksów dla ich właścicieli. Do niedawna osoby, które musiały nosić aparat ortodontyczny, musiały się również uzbroić w cierpliwość. Na efekty leczenia trzeba było bowiem czekać nawet kilka lat. Pacjentom, którym zależy na szybkich efektach, z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna.

Przy pierwszym kontakcie uwagę rozmówców przyciągają oczy. W drugiej kolejności usta i zęby, dlatego coraz więcej osób dba o ładny uśmiech. Na szczęście obecnie istnieją skuteczne  sposoby na szybkie uzyskanie śnieżnobiałych zębów. Takim sposobem jest założenie licówek. Jakie są wady i zalety zabiegu? Co należy wiedzieć, przed podjęciem decyzji o ich założeniu?

Jakie licówki wybrać?

Dzięki licówkom można bardzo szybko uzyskać piękny uśmiech. Licówki tuszują wszelkie przebarwienia i poprawiają kształt zębów oraz maskują wszystkie niedoskonałości zgryzu. Należy jednak pamiętać, by wykonać je w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, ponieważ najlepsze licówki wykonują tylko najbardziej utalentowani technicy dentystyczni. Dobierają oni odpowiednie materiały, zapewniające trwałość, kolor i połysk licówek. Najlepszym materiałem jest porcelana, która współgra z tkankami jamy ustnej, nie działa toksycznie, nie wywołuje alergii i jest biologicznie obojętna.

Zalety i wady licówek

Główną zaletą licówek jest skuteczne maskowanie wszystkich wad zgryzu – pozwalają na jego wyrównanie, poprawę kształtu zębów oraz zamaskowanie przebarwień. Licówki naturalne charakteryzują się naturalnym wyglądem, dając bardzo dobry efekt estetyczny. Są cienkie, nie powodują uczucia dyskomfortu. Charakteryzują się dużą szczelnością brzeżną i odpornością na ścieranie. Pacjenci zyskują znaczną poprawę samopoczucia. Przy odpowiedniej higienie i unikaniu twardych pokarmów licówki mogą służyć od pięciu do dwunastu lat. Oczywiście licówki porcelanowe mają też swoje wady. Nie mogą z nich skorzystać osoby, które mają martwe zęby lub posiadają poważne ubytki. Licówki nie mogą być nałożone na chore zęby, więc przed decyzją o ich posiadaniu należy udać się do stomatologa i wyleczyć uzębienie. Ponadto mogą pojawić się trudności w dopasowaniu i cementowaniu licówki. Wadą jest również ich wysoka cena. Ponadto nosząc licówki nie można zgrzytać zębami lub obgryzać paznokci, ponieważ może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Nieodpowiednia higiena jamy ustnej może też doprowadzić do zużycia licówek i utraty śnieżnobiałego koloru. Idealny zgryz to rzadki widok. Dlatego w rozwiązaniu problemów coraz częściej pomocna okazuje się pomoc stomatologii estetycznej. Ważne, by przed zabiegiem poznać jego wady i zalety, a sam zabieg wykonać u doświadczonego stomatologa.

Opracowanie:

Prywatny gabinet stomatologiczny Dentica Ewa Koźbiał

Łódź , św. Teresy od Dzieciątka Jezus 100 p.215

  • tel. 512 503 505

Podziel się