Artykuł sponsorowany W jakich problemach pomaga terapia indywidualna?

W jakich problemach pomaga terapia indywidualna?

Problemy emocjonalne i trudności osobiste dotykają każdego człowieka, a w zależności od ich rodzaju oraz sytuacji życiowej, możemy sobie z nimi radzić lepiej lub gorzej. Dzieje się tak dlatego, że każdy ma inną wrażliwość i w inny sposób reaguje na różne okoliczności. Zdarza się, że z trudnościami trudno poradzić sobie samodzielnie, a zły stan emocjonalny wpływa negatywnie na życie i podejmowane decyzje. Wtedy warto zgłosić się do specjalisty.

Jakie są najczęstsze powody wizyty u psychologa?

Osoby, które zmagają się z osobistymi problemami, zgłaszają się do psychologa i psychoterapeuty wtedy, kiedy zaczynają rozumieć, że nie poradzą sobie z nimi samodzielnie, a nasilenie dyskomfortu lub negatywnych objawów np. stresu staje się tak duże, że trudno je znieść. Powody wizyty mogą być różne, ale wśród tych najczęściej spotykanych można wymienić nasilenie takich objawów, jak obniżone samopoczucie, różnego rodzaju lęki, poczucie bezsilności czy braku nadziei. Do terapii indywidualnej powinny także skłonić objawy somatyczne, bezsenność czy autoagresja. Szczególnie w tym ostatnim przypadku wizyta u specjalisty jest bezwzględnie wskazana.

Innymi czynnikami świadczącymi o tym, że warto sięgnąć po profesjonalną pomoc, są trudności w radzeniu sobie z emocjami oraz w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z innymi ludźmi. Smutek i niepokój mogą bowiem całkowicie zdezorganizować codzienne życie, a powtarzające się niepowodzenia towarzyskie wpływają na uczucie samotności, bycia porzuconym czy niechcianym, co z kolei odbija się na samoocenie, a w konsekwencji może prowadzić nawet do depresji.

W czym jeszcze może pomóc psycholog?

Psychoterapia indywidualna może być przydatna nawet wtedy, kiedy nie odczuwamy żadnych negatywnych objawów, ponieważ pozwala lepiej poznać siebie – zajrzeć do własnego wnętrza, wzmocnić nasze mocne strony oraz przepracować słabości. Dzięki pomocy psychoterapeuty możemy spróbować zmienić własne nawyki, zmobilizować się do działania i poprawić jakość życia. Psychoterapia staje się więc świetnym narzędziem na drodze do rozwoju osobistego.

W Strefa Rozwoju I Terapii Rodzin Fabryka Relacji można skorzystać z profesjonalnej pomocy w zakresie takich trudności, jak nieumiejętność stawiania granic, kryzysy życiowe związane z pracą, życiem rodzinnym i uczuciowym, czy na przykład wtedy, kiedy nie potrafimy wyrażać własnych emocji. Terapia indywidualna w Szczecinie kierowana jest do każdej osoby, która przeżywa dyskomfort związany ze swoją sytuacją życiową oraz chciałaby to zmienić, ponieważ regularne wizyty u psychologa pomagają budować pozytywny obraz własnej osoby.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas