Artykuł sponsorowany Usługa piaskowania zębów w ofercie NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna

Usługa piaskowania zębów w ofercie NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna

NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna z Zabrza świadczy usługi z zakresu stomatologii estetycznej. Każdy, kto marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu, powinien pamiętać o systematycznych wizytach u dentysty. Dzięki nim możliwa jest eliminacja niepokojących zmian we wczesnym stadium. Doświadczony stomatolog doskonale wie, jak rozpoznać dolegliwości na wczesnym etapie, a także zahamować ich dalszy rozwój. W tym wpisie poruszamy temat piaskowania zębów.

Czym jest piaskowanie zębów?

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy dokładnie szczotkować zęby, a także używać nici dentystycznych, aby pozbyć się wszystkich zalegających osadów. Nic bardziej mylnego! Brak specjalistycznego oprzyrządowania sprawia, że w warunkach domowych nigdy nie można osiągnąć takich rezultatów, jak w gabinecie stomatologicznym NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna z Zabrza. Na czyszczenie zębów u stomatologa należy zgłaszać się systematycznie.

Piaskowanie zębów zwykle jest uzupełnieniem skalingu, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Za pomocą piaskarki dentystycznej usuwane są resztki kamienia nazębnego. Urządzenie rozpyla wodę i drobny proszek pod optymalnym ciśnieniem. To właśnie dzięki temu możliwe jest precyzyjne oczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc.

Dlaczego warto piaskować zęby?

W jamie ustnej bardzo często znajdują się osady i zanieczyszczenia, które stanowią pożywkę dla bakterii. Mogą one wywołać nie tylko ubytki próchnicowe, ale również wiele innych dolegliwości. Warto wiedzieć, że stan zębów i dziąseł odpowiada za funkcjonowanie pozostałych obszarów organizmu. Piaskowanie zębów cechuje wysoka dokładność. Jest to zabieg bezbolesny, prosty i szybki w realizacji.

Pacjent nie musi przygotowywać się do piaskowania zębów. Ważne jest jednak postępowanie po zabiegu, gdyż w dużej mierze wpływa ono na uzyskane efekty. Przez około 3 godziny nie należy spożywać napojów i pokarmów mogących wywołać przebarwienia. Ponadto, konieczne jest powstrzymanie się od palenia papierosów.

Opracowanie:

NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna Bożena Małysiak-Mrozek

Zabrze , Góry Świętej Anny 19

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas