Artykuł sponsorowany Ubiegasz się o pozwolenie na broń palną? Odwiedź gabinet Jerzego Kaczmarka i wykonaj niezbędne badania

Ubiegasz się o pozwolenie na broń palną? Odwiedź gabinet Jerzego Kaczmarka i wykonaj niezbędne badania

Szerząca się przemoc sprawia, że coraz większa liczba osób nie czuje się bezpiecznie. W związku z tym rośnie zainteresowanie otrzymaniem pozwolenia na broń palną – trzeba jednak podkreślić, że kandydaci, którzy chcieliby je otrzymać, muszą spełnić wiele warunków. Jednym z nich jest otrzymanie orzeczenia o fizycznym i psychicznym stanie zdrowia. Przeprowadzaniem badania może zająć się lekarz Jerzy Kaczmarek.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać pozwolenie na broń palną?

Nie każda osoba może posiadać w naszym kraju broń palną. Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, aby uzyskać pozwolenie, jest ukończenie 21 lat. Kandydat do posiadania broni palnej musi mieć stałe miejsce zamieszkania w Polsce, a także wyróżniać się pełną zdolnością do czynności prawnych. Warto podkreślić, że pozwolenie na broń palną może zostać przyznane wyłącznie osobom, które nie zostały skazane prawomocnym orzeczeniem sądu za umyślne przestępstwa. To jednak nie koniec wymogów – kandydat ubiegający się o pozwolenie na posiadanie broni palnej musi poddać się badaniom lekarskim, które pozwolą ocenić jego zdolność fizyczną i psychiczną.

Jakie badania są potrzebne do ubiegania się o pozwolenie na broń palną?

W pierwszej kolejności warto pochylić się nad badaniami lekarskimi, które umożliwią ocenę zdolności fizycznej w kontekście posiadania broni palnej. Specjalista wystawi orzeczenie nie tylko na podstawie ogólnej oceny stanu zdrowia, ale również układu nerwowego, narządu wzroku, słuchu oraz równowagi. W razie wątpliwości lekarz przeprowadzający badanie może zalecić specjalistyczną diagnostykę. W tym miejscu należy podkreślić, że badania osoby, która ubiega się o pozwolenie na broń palną, nie może podjąć się lekarz, który nie ma stosownych uprawnień. Takie uprawnienia posiada lekarz medycyny pracy i internista Jerzy Kaczmarek, który przyjmuje pacjentów Gabinecie Medycyny Pracy i Orzecznictwa Lekarskiego, mieszczącym się przy ulicy Polskiej 13A/7 w Gdyni.

Ocena fizycznego stanu zdrowia to jednak nie wszystko. Kandydat ubiegający się o uzyskanie pozwolenia na broń palną musi przejść pomyślnie także badanie psychologiczne, które będzie gwarancją tego, że osoba posiadająca środek obrony nie zrobi komuś krzywdy. Badanie psychologiczne to ocena stanu rozwoju intelektualnego, a także cech osobowości, które mogą uaktywniać się w trudnych sytuacjach. Lekarz oceni również dojrzałość społeczną kandydata na uzyskanie pozwolenia na broń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas