Materiał Partnera Terapia wisceralna – czym jest i kiedy się ją stosuje?

Terapia wisceralna – czym jest i kiedy się ją stosuje?

Dolegliwości układu pokarmowego, mogą być związane nie tylko z nieodpowiednim odżywianiem, ale również z różnymi chorobami obniżonej odporności. Często towarzyszą one m.in. cukrzycy. Niekiedy ból burza, częste biegunki i zaparcia, czy też niestrawność, są związane z podłożem psychosomatycznym. Narastający stres, przepracowanie, zmęczenie, oraz depresja, znacznie wpływają na pracę układu pokarmowego i moczowo-płciowego. Dzisiaj jedną z terapii likwidowania rożnych dolegliwości w tym obrębie, jest metoda wisceralna.

Czym jest terapia wisceralna?

Terapia wisceralna zaliczana jest to profesjonalnego masażu brzucha, który wykonywany jest na jego przedniej powłoce. Opiera się zaś o odblokowywanie żył oraz naczyń limfatycznych, których zastoje wpływają na niedotlenienie i nieodżywienie narządów wewnętrznych, co objawia się rozmaitymi dolegliwościami, również bólowymi. Terapia wisceralna wpływa zatem na uelastycznienie oraz na rozluźnienie tkanek miękkich otaczających narządy. To właśnie one, przy zbyt dużym napięciu, mogą doprowadzać do różnych problemów z układem pokarmowym.

Wskazania do terapii wisceralnej

Wskazań do terapii wisceralnej jest wiele, a jest ona zlecana przede wszystkim po wnikliwych konsultacjach lekarskich, w tym dietetycznych i gastrologicznych. Często wykluczyć nie można również alergii pokarmowych, dlatego przy przewlekłych biegunkach, zaparciach, czy zwracaniu pokarmu, warto udać się do alergologa. Jeśli jednak odpowiednie leczenie farmakologiczne nam nie pomoże, warto skorzystać właśnie z terapii wisceralnej, którą w Polsce oferują tylko najlepsze przychodnie specjalistyczne. Jedną z nich jest ta działająca w Warszawie na Pradze. Mowa o ośrodku MED-EXPERT, gdzie przy zaburzeniach trawienia, wzdęciach, zgadze, zaparciach, przy utrudnionym odchudzaniu, czy przy nietolerancji pokarmowych, bolesnych menstruacjach i przy nietrzymaniu moczu, zaproponowana może by właśnie terapia wisceralna. Poprzedzają ją nie tylko wizyty u lekarzy specjalistów, ale także badania: moczu, kału, USG jamy brzusznej, oraz USG układu moczowego, wraz z oceną prostaty u mężczyzn!

Efekty terapii wisceralnej

Odpowiednie uciski i masowanie brzucha, przede wszystkim pozwala na znormalizowanie napięcia powięzi oraz przepływu krwi w narządach wewnętrznych oraz w całej jamie brzusznej. Wpływa to na dotlenienie organizmu, a także na usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Terapia wisceralna jest również swego rodzaju leczenie detoksykacyjnym, eliminującym z organizmu m.in. szkodliwe związki metali ciężkich. Metoda ta nie tylko może zatem pomóc w wyeliminowaniem refluksów, drażliwości jelit, czy nawracających wzdęć, ale może ochronić nas przed powstaniem kamieni w nerkach, czy w pęcherzyku żółciowy. Koniecznie zatem udaj się na wstępną diagnostykę m.in. do takich warszawskich specjalistów, jak lekarza chorób wewnętrznych Elżbiety Czempik, dietetyka Moniki Ligenzy, lekarza urologa Andrzeja Sadowskiego, czy ginekologa Dra Zbigniewa Słodkiego! 

Opracowanie:

Med-Expert sp. z o.o.

Warszawa , Łukowska 27

Podziel się