Materiał Partnera Sposób na dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem? Fizjoterapia!

Sposób na dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem? Fizjoterapia!

W obecnych czasach większość z nas cierpi na dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem. W większości przypadków spowodowane jest to naszym stylem życia – znaczną część dnia spędzamy w pozycji siedzącej i niewiele się ruszamy. Niestety, ból kręgosłupa bywa dotkliwy, a gdy jest nieleczony, często się nasila. Dlatego, jeśli odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości związane z plecami, nie zwlekajmy, tylko jak najszybciej skontaktujmy się z doświadczonym fizjoterapeutą.

Skutecznie leczenie

Najważniejsze jest odkrycie przyczyn dolegliwości. Wówczas specjalista jest w stanie dobrać terapię, która przyniesie najlepsze efekty. W zależności od problemu mogą zostać wykorzystane ultradźwięki, elektrostymulacja, prądy galwaniczne, diadynamiczne, interferencyjne lub niezwykle skuteczne prądy TENS.

Prądy TENS

To niefarmakologiczna i zupełnie nieinwazyjna metoda uśmierza zarówno ostry, jak i przewlekły ból, dzięki czemu pomaga wrócić pacjentom do pełnej sprawności. Zabieg polega na przezskórnej stymulacji elektrycznej nerwów. Dzięki zabiegom możemy znacząco zredukować ból oraz zminimalizować stan zapalny. Z zabiegu TENS możemy skorzystać w gabinecie fizykoterapii lub zdecydować się na wygodne zabiegi w domu. Warto zaznaczyć, że nawet najbardziej skomplikowane zabiegi w domu pacjenta możemy przeprowadzić dzięki cieszącej się uznaniem pacjentów firmie Mobilne Usługi Fizjoterapeutyczne z Konina, w województwie wielkopolskim. To niezwykle wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które mają trudności z poruszaniem się.

Jak wygląda zabieg z prądami TENS?

Przed zabiegiem należy zdjąć wszelkie metalowe elementy oraz biżuterię, gdyż niosą one ryzyko porażenia prądem. Pacjent, w zależności od miejsca bólu układany jest w komfortowej pozycji siedzącej lub leżącej. Na odsłonięte ciało w miejscu bólowym przykładane zostają elektrody, które umiejscowione są na specjalistycznych podkładach moczonych w wodzie lub roztworze chlorku sodu, dzięki czemu prąd przepływa bez problemów. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 60 minut i powinien być wykonywany minimum raz dziennie. Warto zaznaczyć, że terapia prądami TENS jest skuteczną i w pełni bezpieczną alternatywą dla leków przeciwbólowych. Przynosi ulgę w wielu różnych dolegliwościach, między innymi w:

 • bólach odcinka szyjnego kręgosłupa,
 • bólach wywołanych kręczem szyi,
 • bólach odcinka lędźwiowego,
 • bólach głowy,
 • bólach stawowo-mięśniowych,
 • bólach po złamania,
 • zapaleniach i uszkodzeniach nerwów obwodowych,
 • chorobach reumatycznych,
 • bólach menstruacyjnych
 • zespole łokcia tenisisty,
 • cieśni nadgarstka

Fizjoterapia to najlepsze rozwiązanie w przypadku wielu dolegliwości bólowych, zwłaszcza tych związanych z kręgosłupem. Prądy TENS pozwalają skutecznie obniżyć zapotrzebowanie na środki przeciwbólowe, które mają negatywny wpływ na organizm pacjenta. Terapia niweluje ból i pomaga pacjentom wrócić do zdrowia.

Opracowanie:

Mobilne Usługi Fizjoterapeutyczne Marzena Borowska

Konin , Żwirki i Wigury 7 lok. 21

Podziel się