Materiał Partnera Soczewki progresywne – czym są i jak działają?

Soczewki progresywne – czym są i jak działają?

Nie jest rzeczą zaskakującą, ze wraz z upływem lat nasz wzrok ulega pogorszeniu. Gorzej widzimy obiekty znajdujące się daleko od nas, a także czytanie z bliskiej odległości, zwłaszcza książek wydrukowanych małymi literami, może sprawiać nam coraz większą trudność. Soczewki progresywne pozwalają na uporanie się z tym problemem. W jaki sposób? By znaleźć odpowiedź na to pytanie zapraszamy do lektury!

Płynna zmiana mocy soczewki

Mówiąc najogólniej jak się da - soczewki progresywne posiadają możliwość płynnej zmiany swojej mocy, w zależności od odległości obiektu, na którym skupiamy wzrok. Okulary progresywne nie tylko ułatwiają życie, dzięki dobremu dopasowaniu się do właściciela, ale pozwalają również na swego rodzaju oszczędność – nie potrzeba nosić w kieszeni dodatkowej pary, na wypadek konieczności zapoznania się z tekstem napisanym drobnym maczkiem (np. podczas załatwiania ważnej sprawy w urzędzie).

Jako że soczewki progresywne są przeznaczone do korygowania wady wzroku wynikającej z wieku, najbardziej odpowiednie są dla osób w przedziale wiekowym do 40 do 45 lat. Dzięki możliwości umieszczenia ich w sportowych modelach okularów, mogą być one spokojnie używane podczas aktywności fizycznej, takiej jak np. bieganie.

Postęp technologiczny – coraz lepsza jakość

Początkowo soczewki progresywne nie cieszyły się specjalnie dobrą sławą, a to ze względu na szereg mankamentów, znajdujących odzwierciedlenie w niekomfortowych przeskokach podczas patrzenia. Współczesna technologia pozwoliła jednak zupełnie zredukować te niedogodności i dziś ten rodzaj okularów chwali sobie większość ich użytkowników, głównie za niezwykłą ostrość widzianych obiektów, zarówno tych dalszych, jak i bliższych.

Soczewki progresywne – okres adaptacyjny

Na co należy przygotować się podczas zmiany okularów na progresywne? Przede wszystkim, po przejściu na taki rodzaj okularów, należy przygotować się na efekt tzw. widzenia podwójnego. Etap adaptacyjny jest jednak naprawdę krótki i nie powinien zająć więcej, niż kilka godzin. Czy to odpowiedni moment na zakup okularów zaopatrzonych w ten rodzaj soczewek? Skorzystaj z pomocy okulisty i zgłoś się do dobrego salonu optycznego!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas