Artykuł sponsorowany Skuteczna terapia chrapania dzięki współpracy ze specjalistami z NZOZ „Lar-Med”

Skuteczna terapia chrapania dzięki współpracy ze specjalistami z NZOZ „Lar-Med”

Chrapanie jest problemem, z którym boryka się wielu dorosłych pacjentów. Choć do lekarza zgłaszamy się zazwyczaj, ponieważ dolegliwość ta zaburza sen partnera, chrapanie nie jest bez konsekwencji dla naszego zdrowia. Na szczęście dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny oraz pomocy wykwalifikowanych laryngologów, możliwe jest wdrożenie skutecznej terapii. Specjaliści z kliniki „Lar-Med” zdradzają, jak skutecznie leczyć chrapanie.

Dlaczego chrapiemy?

Chrapanie to rodzaj zaburzenia oddychania, które występuje w czasie snu. Dolegliwość ta jest dokuczliwa dla osób, które śpią w jednym pomieszczeniu z pacjentem, lecz nie jest to jedyny problem. Chrapanie negatywnie wpływa na jakość snu śpiącego, a co za tym idzie- na funkcjonowanie całego organizmu. Skąd bierze się irytujący odgłos?

W czasie snu gardło ulega zwężeniu. Wiotkie ściany górnych dróg oddechowych wprawiane są w ruch za sprawą przepływającego powietrza. Jeżeli układ oddechowy śpiącego nie jest w pełni drożny, wymiana gazowa odbywa się poprzez otwarte usta. To właśnie przez nie wydobywają się dźwięki o różnym natężeniu.

Co bywa przyczyną niedrożności układu oddechowego?

Jak informuje laryngolog z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Lar-Med” - istnieje wiele czynników, które mogą sprzyjać powstawaniu niedrożności układu oddechowego, a w konsekwencji chrapaniu. Jedną z najbardziej powszechnych przyczyn u dorosłych jest skrzywienie przegrody nosowej. Do innych czynników zaliczyć można również występowanie polipów nosowych oraz przerost nasady języka lub języczka. Z chrapaniem mają też problem pacjenci, którzy posiadają nadmiernie wydłużone i wiotkie podniebienie miękkie oraz przerośnięte, obrzęknięte małżowiny nosowe.

Jeżeli chodzi o chrapanie u dzieci to najczęściej jest ono spowodowane przerostem migdałka gardłowego bądź migdałków podniebiennych. Zdarza się także, że dolegliwość ta jest wynikiem przebytych infekcji, alergii lub wiotkości krtani.

Jak leczyć chrapanie?

Choć chrapanie nie jest jednostką chorobową, może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych takich jak np. bezdech nocny. Metoda leczenia uzależniona jest od przyczyny dolegliwości. Specjaliści z NZOZ „Lar-Med” posiadają dostęp do nowoczesnych sprzętów medycznych, dzięki którym zdiagnozowanie przyczyn chrapania jest szybkie i pozwala na dobór najlepszej dla pacjenta terapii.

Jedną z najskuteczniejszych technik w leczeniu chrapania jest chirurgia radiofalowa. Opiera się ona na przepływie fal radiowych o wysokiej częstotliwości i niskiej temperaturze przez ściśle wyznaczony obszar górnych dróg oddechowych. Chirurgia radiofalowa umożliwia laryngologom wykonanie bardzo precyzyjnych nacięć i wprowadzenie delikatnego drucika pod podniebienie celem zmniejszenia jego objętości oraz skrócenia i usztywnienia tworzących je tkanek. Chrapanie można leczyć także przy pomocy lasera, lecz ze względu na ryzyko oparzeń, jest to rzadziej wybierane przez specjalistów rozwiązanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas