Materiał Partnera Profilaktyka nowotworów jelita grubego w centrum medycznym Enel-Med oddział Homepark Targówek

Profilaktyka nowotworów jelita grubego w centrum medycznym Enel-Med oddział Homepark Targówek

Centrum medyczne Enel-Med oddział Homepark Targówek znajduje się w centrum handlowym przy ulicy Malborskiej 47 w Warszawie. Na terenie placówki działa poradnia proktologiczna, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób końcowego odcinka jelita grubego, odbytu, odbytnicy oraz kanału odbytu. Gabinet prowadzi też szeroko zakrojone działania zachęcające pacjentów do wykonywania badań przesiewowych raka jelita grubego. Jakie to badania?

Rak jelita grubego – krótka charakterystyka

Według Serwisu Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia rak jelita grubego jest drugim najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym w Polsce. Choroba rozwija się bardzo powoli, co utrudnia jej rozpoznanie we wczesnym stadium. Trzeba podkreślić, że wczesna diagnoza daje pacjentom bardzo duże szanse na wyleczenie, lecz by lekarz mógł ją postawić, trzeba się regularnie badać. Jakie są przyczyny występowania raka jelita grubego? Jak tłumaczy proktolog z centrum medycznego Enel-Med oddział Homepark Targówek – najczęściej są to:

 • predyspozycje genetyczne,

 • gruczolaki w jelicie grubym,

 • częste stany zapalne jelit,

 • źle zbilansowana dieta,

 • palenie tytoniu,

 • brak codziennej aktywności fizycznej.

Jakie objawy powinny skłonić pacjenta do odwiedzenia proktologa?

Temat trawienia i wydalania wciąż stanowi społeczne tabu. Wielu pacjentów zwyczajnie wstydzi się mówić o takich problemach z bliskimi, czy nawet z lekarzem rodzinnym. To błąd, ponieważ zdrowie jelit warunkuje zdrowie całego organizmu. Do gabinetu proktologicznego w centrum medycznym Enel-Med oddział Homepark Targówek często zgłaszają się pacjenci, którzy skarżą się na następujące objawy:

 • pieczenie, świąd, ból odbytu,

 • przewlekłe biegunki lub zaparcia,

 • obecność śluzu lub krwi w kale,

 • zmiany ropne w okolicy odbytu,

 • ból podczas wypróżniania się.

Tutejsi specjaliści charakteryzują się dużą empatią i wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Po zebraniu wywiadu proktolog przeprowadza badanie wzrokowe i per rectum, a jeśli istnieje taka potrzeba – kieruje pacjenta na badania specjalistyczne – anoskopię, rektoskopię, kolonoskopię oraz badania laboratoryjne -krwi, moczu i kału. Wszystkie można wykonać na miejscu.

Profilaktyka raka jelita grubego – na czym polega?

Profilaktyka nowotworów jelita grubego to przede wszystkim zdrowy styl życia. Aby mieć zdrowie jelit pod kontrolą, warto raz na 10 lat wykonać kolonoskopię. Badanie owiane jest złą sławą, lecz daje dokładny obraz wnętrza jelita grubego i uwidacznia wszystkie niepokojące zmiany rozwijające się w jego obrębie. Centrum medyczne Enel-Med oddział Homepark Targówek wykonuje kolonoskopię w znieczuleniu. Ponadto badanie przeprowadzane jest przez doświadczonych operatorów i przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, co zmniejsza dyskomfort towarzyszący pacjentom oraz skraca czas trwania samego badania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas