Materiał Partnera Potrzebujesz okularów? W ich doborze pomoże Ci Gabinet Optyczny Alicji Krasoń!

Potrzebujesz okularów? W ich doborze pomoże Ci Gabinet Optyczny Alicji Krasoń!

Z problemami wzroku zmaga się wiele osób – Sposoby korekcji wzroku to zazwyczaj okulary i soczewki kontaktowe. Nie każdy jednak wie, jak ważny jest prawidłowy dobór okularów. Niektórzy decydują się po prostu na zakup gotowych modeli w aptece, czy innym sklepie. Jednak konsekwencje takiego postępowania mogą być opłakane. Jeśli potrzebujemy okularów, to powinniśmy udać się do sprawdzonego Salonu Optycznego Alicji Krasoń. Dlaczego? Sprawdź!

Kiedy udać się do optyka?

Każdy z nas powinien chociaż raz w roku lub raz na dwa lata odwiedzić specjalistę. Większość jednak trafiają na badanie dopiero po wystąpieniu już bardziej dokuczliwych objawów takich jak ból głowy, pieczenie i swędzenie oczu, suchość lub po 40 roku życia - problemy z pracą z bliska, niewyraźne widzenie przy czytaniu i pracy przy komputerze. Gdy je zauważymy u siebie, to powinniśmy jak najszybciej zarezerwować wizytę u dobrego optyka, u którego najpierw wykonamy badanie wzroku, a następnie specjalista doradzi nam odpowiednią korekcję wady wzroku. Ponadto optyka regularnie powinny odwiedzać osoby, które:

  • ukończyły 40 rok życia;
  • wiele czasu spędzają przed komputerem – to bardzo ważne, szczególnie w obecnych czasach, gdy dużo osób pracuje zdalnie, a najmłodsi uczą się online;
  • podczas kierowania pojazdów mają problem z dostrzeżeniem obiektów znajdujących się w oddali np. znaków.

Gdzie najlepiej kupić okulary?

 Wbrew pozorom okulary powinny nosić nie tylko te osoby, które spędzają długie godziny przed komputerem, ale wszyscy ci, którzy zmagają się z dyskomfortem związanym z nieostrym widzeniem i objawami astenopijnymi (ból głowy, ból oczu, zmęczenie). Warto wtedy udać się do polecanego Gabinetu Optycznego Alicji Krasoń w Piotrkowie Trybunalskim, aby móc na miejscu zbadać wzrok i dobrać odpowiednie okulary. W jego ofercie możemy znaleźć ciekawy i szeroki wybór oprawek – zatem na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Jest to miejsce, które może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem, dzięki któremu dzisiaj cieszy się zaufaniem klientów. 

Dlaczego nie powinniśmy samodzielnie dobierać okularów?

Zdaniem wielu osób nie ma sensu umawiać się na wizytę do optyka, ponieważ możemy samodzielnie dobrać okulary – w końcu są one dostępne m.in. w aptekach. Jednak czy na pewno jest to prawidłowe postępowanie? Oczywiście, że nie! Musimy pamiętać, że gotowe okulary nie są wyrobem medycznym, rozstaw źrenic w takich okularach nie będzie dobrany pod osobę je kupującą. Moc soczewek w takich okularach jest jednakowa dla oka prawego i lewego, a często okazuje się, że wada jednego oka jest inna niż w drugim oku. W ten sposób możemy sobie bardzo zaszkodzić – mogą pojawić się nawracające bóle głowy, a nawet zez! Nie warto zatem kombinować i lepiej udać się do zaufanego Gabinetu Optycznego Alicji Krasoń z Piotrkowa Trybunalskiego, który zajmie się prawidłowym doborem okularów.

Opracowanie:

Alicja Krasoń Zakład usług oftalmicznych

Piotrków Trybunalski , Targowa 8

Podziel się