Materiał Partnera Podnośnik pacjenta. Zastosowanie w warunkach domowych

Podnośnik pacjenta. Zastosowanie w warunkach domowych

Podnośniki pacjenta to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób chorych, starszych oraz niepełnosprawnych. Ich zastosowanie w warunkach domowych pozwala na znaczne ułatwienie przenoszenia użytkownika na wózek czy toaletę. Jest to również świetny sposób na odciążenie pleców opiekuna. Kiedy podnośniki pacjenta są najlepszym rozwiązaniem i jak używać ich poza szpitalem?

Zalety podnośników pacjenta

Dzięki prostej konstrukcji obsługa podnośnika jest niewymagająca. Oznacza to, że mogą używać go nawet osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z podobnymi urządzeniami. Kontrolę urządzenia usprawnia dodatkowo obecność kółek, dzięki którym łatwo je przemieszczać. Podnośniki są zasilane akumulatorami przymocowanymi do podstawy urządzenia. W pełni sprawne akumulatory spokojnie wystarczą na kilka pełnych cykli góra / dół, po których wymagane jest ponowne naładowanie.

— Wiele nowoczesnych podnośników pacjenta pracuje w sposób cichy, co wpływa znacznie na ogólny komfort użytkowania. Takie produkty są dostępne w wielu rozmiarach oraz wartościach udźwigu, dzięki czemu pozwalają na idealne dopasowanie do sylwetki danej osoby – mówi specjalista z firmy Medicus wypożyczającej i dystrybuującej podnośniki pacjenta.

Podnośniki pacjenta do domu

Podnośniki dla niepełnosprawnych bardzo często wykorzystuje się w warunkach domowych. Wszystkie sterowane są za pomocą pilota, co sprawdza się doskonale w przypadku opiekunów stawiających na proste rozwiązania. Sprzęty tego typu mogą być używane do podnoszenia chorego nie tylko z łóżka, lecz także z podłogi czy wózka. Jest to zatem bardzo uniwersalna opcja pozwalająca na zapewnienie bezpiecznego transportu pacjenta pomiędzy konkretnymi punktami w całym domu.

Podnośniki dla niepełnosprawnych ułatwiają życie pozostałym mieszkańcom. Samodzielne podnoszenie osoby chorej lub starszej może skutkować uszkodzeniem własnego kręgosłupa, dlatego tak ważne jest korzystanie z odpowiedniego sprzętu na co dzień.

Zakupienie własnego podnośnika może zostać dofinansowane przez PFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest to szansa na znaczne obniżenie kosztów inwestycji.

Często dobrym sposobem jest wypożyczenie sprzętu na kilka tygodni i przekonanie się, czy dany model spełnia oczekiwania chorego i opiekunów. Taka praktyka sprawdza się również w przypadku osób, które zmagają się z chwilowym upośledzeniem ruchu i są w trakcie kilkumiesięcznej rehabilitacji.

Podziel się