Materiał Partnera Pedicure leczniczy – najprostszy sposób na zdrowe i zadbane stopy!

Pedicure leczniczy – najprostszy sposób na zdrowe i zadbane stopy!

Stopy bywają częstym powodem naszych kompleksów. Pękające pięty, wrastające paznokcie czy modzele powodują, że nawet w lecie staramy się chować stopy w mocno zabudowanym obuwiu. Domowe zabiegi pielęgnacyjne nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Z kolei kosmetyczki rzadko podejmują się pielęgnacji stóp z takim samym zaangażowaniem, jakie towarzyszy im przy zabiegach, które wykonywane są na dłoniach. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej gabinetów podologicznych, w których specjaliści kompleksowo zadbają o nasze stopy. Flagowym zabiegiem jest pedicure leczniczy. Na czym polega?

Czym jest pedicure podologiczny?

Na stopach spoczywa cały ciężar naszego ciała. Ich zdrowie jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu ruchu. Z tego też względu warto zadbać o to, by jak najdłużej pozostały one w dobrej kondycji. Nagniotki, modzele lub otarcia wywołują dyskomfort, który – jeśli nie ustępuje – prowadzi do upośledzenia chodu. Ciało przyjmuje wtedy nienaturalną pozycję, przez co szkielet nie jest równomiernie obciążony. Efektem są bóle kręgosłupa oraz większe ryzyko wystąpienia kontuzji w obrębie układu kostno-stawowego.

Jak informuje podolog z gabinetu Odcisk Stopy-Medycyna Stopy – pedicure leczniczy to zabieg, który polega na profesjonalnej pielęgnacji skóry i paznokci u stóp. W czasie jego trwania specjalista eliminuje także problemy i schorzenia, które dotyczą tej właśnie części ciała. Chodzi o usuwanie modzeli, odcisków czy wrastających paznokci, które mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Przebieg zabiegu dopasowany jest do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Na czym polega zabieg?

Wykonanie pedicure’u leczniczego poprzedza dokładny wywiad z pacjentem na temat stanu jego zdrowia. Następnie podolog bada stopy i diagnozuje problemy, które trzeba będzie wyeliminować w trakcie terapii. Zabieg rozpoczyna się od zmiękczenia stóp i paznokci w kąpieli wodnej lub przy pomocy profesjonalnych kosmetyków. Ważne jest także to, by stopy zostały zdezynfekowane przed przystąpieniem do dalszych czynności.

Następnie podolog usuwa ze stóp zrogowaciały naskórek. Używa w tym celu frezarki, wyposażonej w drobny frez, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia naskórka czy otwarcia drobnych ran np. na pękających piętach. Z pomocą frezarki specjalista pozbywa się również wspomnianych już odcisków i modzeli. Kolejny krok obejmuje pielęgnację paznokci. Zostają one równo przycięte i wygładzone.  Podolog pozbywa się także nieestetycznych skórek. Jeśli zachodzi taka potrzeba – na wrastające paznokcie zostają założone specjalistyczne klamry, które korygują tor wzrostu płytki.

Kiedy wszystkie problemy medyczne zostaną usunięte, podolog przechodzi do właściwych czynności pielęgnacyjnych. Specjalista peelinguje skórę stóp, po czym aplikuje na nie odżywczo- nawilżającą maskę. Po kilku minutach preparat należy zmyć. Pozostaje jedynie nałożyć krem nawilżający i wypolerować paznokcie. Cały zabieg trwa około 60 – 90 minut.

Opracowanie:

Odcisk Stopy - Medycyna Stopy Marzena Gralak

Włocławek , Kraszewskiego 1

  • tel. 506 134 457

Podziel się