Artykuł sponsorowany Okulary przeciwsłoneczne w ofercie Zakładu Optycznego E.Niezgody i J.Obrzudy

Okulary przeciwsłoneczne w ofercie Zakładu Optycznego E.Niezgody i J.Obrzudy

Promieniowanie słoneczne ma niekorzystny wpływ nie tylko na niezabezpieczoną filtrem przeciwsłonecznym skórę, ale również na nasze oczy. Wbrew powszechnie panującej opinii okulary przeciwsłoneczne są obowiązkowe nie tylko podczas upałów i wysokiego nasłonecznienia. Kiedy jeszcze i dlaczego należy korzystać z okularów z filtrem UV? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Wpływ promieniowania słonecznego na oczy

Codziennie jesteśmy narażeni na szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego – w szczególności UVB i UVA. Dla naszych oczu najbardziej niebezpieczne są godziny poranne (9-10) oraz 14-15 – kiedy to słońce znajduje się nieco niżej i oczy nie są chronione przez łuki brwiowe.

Pomimo tego, że podczas bezpośredniego patrzenia w słońce narząd wzroku zabezpieczony jest przez instynktowne reakcje obronne – tj. mruganie i zwężenie źrenicy, tak mechanizmy te nie zawsze są wystarczające.

Wśród negatywnych skutków długotrwałej ekspozycji oczu na promieniowanie UV (bez okularów przeciwsłonecznych) wyróżniamy:

  • stan zapalny spojówki i rogówki,

  • skrzydlik – czyli zmiana degeneracyjna spojówki, która polega na wrastaniu tkanki w rogówkę;

  • tłuszczyk – zewnętrzne zgrubienie spojówki, które przybiera żółtą barwę;

  • retinopatię słoneczną – polegającą na uszkodzeniu plamki żółtej;

  • choroby nowotworowe – m.in. rak płaskonabłonkowy i nowotwory powiek;

  • czerniak naczyniówki.

Okulary przeciwsłoneczne – koniecznie z filtrem!

Niestety, tylko niewielka część społeczeństwa ma świadomość, jak destrukcyjny wpływ na oczy ma promieniowanie słoneczne. Okulary przeciwsłoneczne służą nie tylko poprawie komfortu widzenia, ale ich główną funkcją jest ochrona oczu. Osoby, u których zdiagnozowano krótkowzroczność lub dalekowzroczność, mogą zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne korekcyjne w Zakładzie Optycznym E.Niezgody i J.Obrzudy.

Jeżeli nie jesteś pewny swojej wady wzroku, możesz umówić się na konsultację u optometrysty, który przeprowadzi badanie, a następnie pomorze dobrać odpowiednie okulary.

Pamiętaj, że prewencja to najlepszy sposób na ochronę Twojego wzroku!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter