Artykuł sponsorowany Okulary czy soczewki kontaktowe – na co się zdecydować?

Okulary czy soczewki kontaktowe – na co się zdecydować?

Minęły już czasy, kiedy okulary kojarzyły się nam z mało atrakcyjnym elementem wyglądu. Ogromna różnorodność wzorów i kształtów opraw okularowych sprawia, że okulary nie tracą, a wręcz zyskują na popularności. Jednak soczewki kontaktowe także mają szeroką rzeszę zwolenników. Kiedy wobec tego wybrać jedne, a kiedy drugie?

Dla kogo soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe są dla wielu osób wygodniejsze, pozwalając na uprawianie aktywnego stylu życia. Z tego względu cenią je sobie m.in. sportowcy, jak również osoby, dla których liczy się wizerunek, tacy jak aktorzy czy celebryci. Soczewki kontaktowe są również wybierane często na specjalne okazje, jak śluby czy sesje zdjęciowe, przez osoby na co dzień noszące okulary. Dla wielu osób ich ważną zaletą jest wygoda noszenia, jednak niektórzy nie tolerują zbyt dobrze soczewek kontaktowych, odczuwając po jakimś czasie podrażnienie gałki ocznej, zapalenie spojówek, pieczenie lub inne objawy. Takie osoby powinny nosić soczewki kontaktowe na przemian z okularami lub też wybrać te ostatnie.

Okulary – ochrona i bezpieczeństwo

Oprócz osób, które przejawiają nietolerancję na soczewki kontaktowe, okulary powinny wybrać osoby, które pracują przed komputerem lub też w sztucznym oświetleniu itp. Jest tak ponieważ soczewki kontaktowe nie posiadają specjalistycznych powłok i filtrów, więc nie są w stanie zapewnić pełnej ochrony podczas pracy przy komputerze itp. Za to w przypadku okularów możemy wybierać spośród rozmaitych rodzajów powłok, w tym: antyrefleksyjnej, anty UV, hydrofobowej, antystatycznej itp., dzięki czemu nasz wzrok będzie zdrowszy i lepiej chroniony.  Dobór odpowiedniej powłoki do szkieł okularowych powinien należeć do optyka. Przykładowo, mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, w celu doboru odpowiednich okularów mogą udać się do zakładu optycznego Haliny Kowalczyk.

Okulary będą też lepszą opcją dla osób, które mają problem z zakładaniem i zdejmowaniem szkieł kontaktowych, jak również z odpowiednią higieną w trakcie tej czynności. Ponieważ soczewka ma bezpośredni kontakt z okiem, należy uważać na możliwość podrażnienia i zainfekowania spojówki. Przeciwwskazaniem do noszenia soczewek będą także choroby narządu wzroku, jak jaskra czy zwyrodnienia siatkówki, a także m.in. cukrzyca, a więc osoby cierpiące na ww. schorzenia powinny zdecydować się na okulary. Posiadanie zapasowej pary okularów jest także rekomendowane dla wszystkich osób noszących soczewki kontaktowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas