Artykuł sponsorowany NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna – zakres usług protetycznych w stomatologii

NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna – zakres usług protetycznych w stomatologii

NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna zajmuje się świadczeniem między innymi usług protetycznych. Zdecydowanie nie jest to jednak wszystko, co warto wiedzieć na temat oferty prezentowanej dla potencjalnych pacjentów przez placówkę. Warto wspomnieć również o fakcie, że poszczególne usługi mogą być realizowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia lub prywatnie.

Najważniejsze informacje

W przypadku protez trzeba wiedzieć między innymi o tym, że tego rodzaju elementy stanowią rekonstrukcję naturalnego uzębienia, które to zostało w pewien sposób nieodwracalnie utracone. Takie rozwiązanie okazuje się szczególnie dobrym pomysłem dla wszystkich osób cierpiących z powodu zakrojonych na szeroką skalę braków zębowych lub tak zwanego bezzębia. Zastosowanie protez pozwala nie tylko przywrócić atrakcyjny uśmiech, ale również niezbędną funkcjonalność jamy ustnej. W zależności od zapotrzebowania pacjenci mogą pozwolić sobie w zakresie usług protetycznych na opcje częściowe lub całkowite, które to stosowane są przy całkowitym braku uzębienia. Do NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna możemy udać się na tego typu zabiegi.

Z pewnością należy wspomnieć krótko jeszcze o poszczególnych rodzajach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych są protezy ruchome, będące popularne przy leczeniu bezzębia. Ich zadaniem jest zrekonstruowanie uzębienia pacjenta w odpowiedniej formie, przy jednoczesnej możliwości wyciągania z ust w razie potrzeby. Alternatywę stanowią układy na implantach, które szczególnie sprawdzają się jako rozwiązanie stałe, czyli mowa o trwale zamontowanej rekonstrukcji uzębienia w jamie ustnej. W tym momencie nie może dojść do niewygodnego przemieszczania w trakcie użytkowania, jednakże pacjent musi oczekiwać znacznie wyższej ceny w porównaniu z pierwszym opisywanym przez nas przypadkiem.

Słowem końca

W zakresie usług protetycznych NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna zapewnia niezbędną konsultację oraz diagnostykę, konieczne w celu ustalenia zapotrzebowania danej osoby. Podczas pierwszej wizyty należy bowiem przeprowadzić stosowny wywiad medyczny, co pozwoli na ustalenie oczekiwań względem leczenia. Wstępne badania pozwolą ustalić, czy implantologia w ogóle okaże się dobrym pomysłem w konkretnym przypadku. Jeżeli natomiast chodzi o diagnostykę, ten etap ma na celu precyzyjną ocenę warunków anatomicznych w połączeniu ze skrupulatnym zaplanowaniem poszczególnym elementów leczenia.

Opracowanie:

NZOZ Stomatologia Dziecięca i Ogólna Bożena Małysiak-Mrozek

Zabrze , Góry Świętej Anny 19

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas