Materiał Partnera Niezawodna i stała opieka lekarska

Niezawodna i stała opieka lekarska

Podejmowanie działań profilaktycznych, mających na celu stworzenie człowiekowi odpowiednich warunków do utrzymania pełnego zdrowia, jest szczególnie ważne z medycznego punktu widzenia i dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci, także tych najmłodszych. Profilaktyka pozwala na utrzymanie dobrego stanu zdrowotnego pacjenta. Taka profilaktyka polega na czuwaniu nad stanem zdrowia osoby ogólnie zdrowej. Umożliwia ona  rozpoczęcie szybkiej diagnozy, w sytuacji pojawienia się nieprawidłowości, a co za tym idzie rozpoczęcie właściwego  leczenia. Szybkie reakcje pozwalają na szybkie wyzdrowienie. Kompletna i stała opieka profilaktyczna specjalistów, szczególnie mocno pod uwagę bierze dzieci, od noworodków począwszy.

Opieka nad dziećmi zdrowymi

Wydawać by się mogło, że rola lekarza rozpoczyna się w momencie, gdy pojawia się choroba. Nic bardziej mylnego. Lekarz – pediatra, Danuta Sawicka, oprócz opieki nad dziećmi chorymi, zapewnia opiekę medyczną dla zdrowych małych pacjentów. Badanie noworodków po urodzeniu, kontrolowanie ich rozwoju i nabytych umiejętności, organizowanie kalendarza szczepień. Badania profilaktyczne dzieci 2,4,6,9,14,16- letnich. Rozmowa z rodzicami na wszelkie nurtujące ich problemy związane ze zdrowiem ich dziecka. Bardzo istotnym tematem, poruszanym na wizytach  jest tzw zdrowy tryb życia, począwszy od żywienia na aktywności fizycznej kończąc.

Na ratunek

Ciągłe trzymanie ręki na pulsie, poprzez częste obserwowanie dziecka, pozwalają na szybką diagnozę w przypadku podejrzenia choroby. Dzięki temu możliwe będzie szybsze jej wykrycie i podjęcie stosownego leczenia. W ramach opieki zdrowotnej świadczonej dla dziecka, prowadzone mogą być następujące działania: diagnostyka leczenie infekcji dróg oddechowych, leczenie chorób układu pokarmowego i dolegliwości z nim związanych, układu moczowego, chorób zakaźnych, zmian skórnych, zaburzeń endokrynologicznych, alergii itd.

Szybkie wykrycie choroby, dzięki odpowiedniej profilaktyce, to również czynnik powodujący zwiększenie szans na prawidłowy rozwój dziecka oraz szybki powrót do pełnego stanu zdrowia. To także element profilaktyki w stosunku do innych osób- np starszych, kobiet w ciąży, osób z obniżoną odpornością.

Opracowanie:

Podziel się