Materiał Partnera Na czym polega zabieg świecowania uszu?

Na czym polega zabieg świecowania uszu?

Świecowanie uszu jest niekonwencjonalnym zabiegiem medycyny naturalnej. Wykonuje się go przy użyciu specjalnej, nasączonej olejkami eterycznymi i miodem świecy. Ma on na celu usunięcie nadmiaru woskowiny zalegającej w uszach i leczenie wielu chorób laryngologicznych. Osoby specjalizujące się w tej dziedzinie mówią, że podpalenie właściwie usytuowanej w kanale słuchowym świecy powoduje wytworzenie podciśnienia, które zasysa złogi woskowiny, co pobudza krążenie limfy i wpływa pozytywnie na procesy metaboliczne.

Poznaj historię świecowania uszu i wskazania do wykonania tego zabiegu

Świecowanie uszu wykonywano już w starożytnym Egipcie i Grecji. Współcześnie praktykują je Indianie Hopi i to właśnie oni sprawili, że zostało ono rozpowszechnione na terenie całego świata. Zabieg ten jest szczególnie wskazany dla osób, które pracują w zanieczyszczonym środowisku oraz tych cierpiących na szumy i dzwonienie w uszach, niedosłuch, nawracające anginy, podrażnienia zatok, niedrożność kanałów zatokowych, katar, powiększony trzeci migdał, nawracające bóle głowy oraz stres. W tych przypadkach należy wykonywać świecowanie uszu raz na kwartał. Natomiast osoby zdrowe, które chcą poddać się temu zabiegowi, wystarczy, że zrobią to dwa razy do roku.

Czy zabieg świecowania uszu jest bezpieczny?

Jeżeli zastanawiasz się, czy zabieg świecowania uszu jest bezpieczny, to odpowiadamy, że tak. Jednak pod warunkiem, że zastaną zachowane następujące zasady: nasza głowa i twarz zostaną zabezpieczone papierowym podkładem, świeca zostanie spalona do dopuszczalnej wysokości oraz ostrożnie wysunięta. Nie należy również zatajać przed osobą, która ma wykonać świecowanie, naszych problemów z uchem. Jeżeli cierpimy na zapalenie tego narządu, skaleczenia lub podejrzewamy jakiekolwiek inne schorzenie, które może być przeciwskazaniem do tego zabiegu, to najpierw powinniśmy udać się do laryngologa i wyleczyć je.

Gdzie można skorzystać z zabiegu świecowania uszu?

Miejscami, które specjalizują się w wykonywaniu tego typu zabiegów, są gabinety medycyny naturalnej. Jedną ze sprawdzonych firm, która zajmuje się niekonwencjonalnymi metodami leczenia, jest Malos. Opierają się one na wykorzystaniu naturalnych składników i są skierowane do wszystkich grup wiekowych. Poza świecowaniem uszu możemy skorzystać z konchowania, woskowania uszu, refleksologii, ziołolecznictwa, energoterapii czy bioterapii. Zajmuje się ona przygotowaniem naturalnej diety i prawidłowego żywienia na podstawie wcześniejszej oceny stanu zdrowia oraz oczyszczaniem relacji międzyludzkich. Wchodząc do gabinetu tego przedsiębiorstwa, mamy pewność, że zostaniemy profesjonalnie obsłużeni, ponieważ zatrudnieni w nim naturoterapeuci podchodzą do każdego klienta w sposób indywidualny.

Opracowanie:

medycyna naturalna Poczkajska Dorota

Prusinowice , Jedności Narodowej 12

Podziel się