Materiał Partnera Na czym polega kompleksowa opieka medyczna świadczona przez Lukasmed?

Na czym polega kompleksowa opieka medyczna świadczona przez Lukasmed?

Firma Lukasmed zajmuje się zarówno transportem medycznym, jak i kompleksową opieką nad osobami chorymi. To duże udogodnienie dla samych pacjentów oraz ich bliskich. Nierzadko bowiem pomoc jest trudna i wymaga dodatkowej wiedzy medycznej. W takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać właśnie ze wsparcia specjalistów. Usługi świadczone przez Lukasmed to szereg działań, które obejmują m.in. przewóz chorych na badania czy leczenie ich w domu.

Jak wygląda domowa opieka medyczna realizowana przez Lukasmed?

Osoby przewlekle chore wymagają opieki w swoim miejscu zamieszkania. Są to najczęściej pacjenci, którzy nie są w stanie samodzielnie się poruszać i funkcjonować. W takiej sytuacji kluczowe jest przede wszystkim podawanie leków. Muszą być one aplikowane w odpowiednich dawkach. Kompleksowe usługi medyczne firmy Lukasmed to możliwość wykonywania zastrzyków w domu chorego. Zajmą się tym dyplomowani opiekunowie, dzięki czemu czynności w tym zakresie zostaną zrealizowane szybko i bezboleśnie.

Do opieki medycznej Lukasmed zalicza się też przygotowywanie kroplówek. Są to czynności pielęgniarskie, które mają ogromne znaczenie w kontekście utrzymywania wielu chorych przy życiu. Od zastrzyków i kroplówek zależy ich stan, dlatego należy je wykonywać w sposób zgodny z zaleceniami lekarza. Z tego względu najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest powierzenie tych działań specjalistom z Lukasmed. Dla pacjentów leżących firma ta jest w stanie przeprowadzić też transport medyczny. Na czym polegają usługi w tym zakresie?

Transport medyczny pacjentów leżących

Chorzy, którzy nie są w stanie poruszać się o własnych siłach, często wymagają leczenia w placówkach medycznych. Do szpitali czy klinik muszą także udawać się na regularne badania. Tylko w ten sposób możliwe jest dokładne kontrolowanie ich stanu zdrowia i tym samym stosowanie właściwych terapii. W takiej sytuacji przydają się usługi transportu medycznego, jakie świadczy firma Lukasmed. Dysponuje ona nowoczesnymi ambulansami, w których znajdują się niezbędne do pomocy w nagłych wypadkach leki i sprzęt medyczny.

Ważnym elementem takiego transportu są specjalistyczne nosze. Dzięki nim pacjent bezpiecznie umieszczany jest w karetce. Firma Lukasmed do przewozów osób chorych jest w stanie zadysponować dwóch doświadczonych ratowników medycznych. Sprawia to, że przejazd do wyznaczonego miejsca jest realizowany w bezpiecznych warunkach. W przypadku pacjentów leżących zdecydowanie warto postawić zatem na kompleksową opiekę medyczną świadczoną właśnie przez firmę Lukasmed.

Opracowanie:

Lukasmed Łukasz Chodakowski

Zielona Góra , Błotna 1C

Podziel się