Artykuł sponsorowany Na czym polega fizjoprofilaktyka i kto powinien z niej skorzystać?

Na czym polega fizjoprofilaktyka i kto powinien z niej skorzystać?

Fizjoprofilaktyka jest połączeniem profilaktyki i fizjoterapii. Jej zadaniem jest przeciwdziałanie skutkom niewłaściwego trybu życia i różnych procesów chorobowych. Obejmuje edukację z obszaru zdrowotnych nawyków i diagnostykę już występujących u pacjenta problemów. W jej ramach bada się również wady postawy oraz przyczyny bólów kręgosłupa. Dowiedz się, kto przede wszystkim może z niej skorzystać!

Co to jest fizjoprofilaktyka?

Fizjoprofilaktyka ma na celu zwrócenie uwagi na wady postawy i uczenie, jak im zapobiegać. Osoby decydujące się na nią mogą przyjemnie spędzić czas i zadbać o własne ciało. W ramach specjalistycznych zabiegów fizjoterapeutycznych można zniwelować zdiagnozowane wcześniej problemy zdrowotne. Zajmują się nimi wykwalifikowani specjaliści, którzy znają wiele różnych metod leczniczych. Ich wiedza i doświadczenie pozawalają na optymalne dopasowanie technik do konkretnego przypadku.

Fizjoprofilaktyka to przede wszystkim badanie dzieci oraz ocena postawy ich ciała. Jej podstawę stanowi systematyczna oraz umiarkowana aktywność fizyczna. Musi być indywidualnie dostosowana do pacjenta. Specjalista opracowuje indywidualny plan treningowy, oparty m.in. na kinezyterapii i odpowiednich obciążeniach. Warto pamiętać, że właściwie dobrane oraz regularnie wykonywane ćwiczenia są prewencją zagrożeń rozwojowych, takich jak:

  • wady postawy,

  • otyłość,

  • bóle kręgosłupa,

  • napięcia,

  • zwyrodnienia.

Rodzaje i przeznaczenie fizjoprofilaktyki

Fizjoprofilaktyka uwzględnia potrzeby chorych, ale i zdrowych osób. Jej poszczególne rodzaje przeznaczone są dla młodszych i starszych. Specjaliści firmy Promyk Jutrzenki wskazują, że dzieli się ją na:

  • wczesną – jest przeznaczona dla każdego pacjenta. Ma promować aktywność fizyczną, która niweluje ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych.

  • pierwotną – jest kierowana jest do grup wysokiego ryzyka. Ma zapobiegać schorzeniom oraz umożliwiać stawianie diagnozy,

  • wtórną – jest przeznaczona dla osób, u których wykryto pewne schorzenia i ich objawy. Jest swoistym uzupełnieniem leczenia, które ma zapobiec dalszemu rozwojowi choroby,

  • III fazy – jest skierowana dla osób z rozwiniętą oraz nieuleczalną chorobą bądź dysfunkcją. Ma zapobiegać nawrotom dolegliwości i zapobiegać ich skutkom.

W fizjoprofilaktyce wykorzystuje się specjalistyczne przyrządy oraz urządzenia diagnostyczne. Mają one na celu rozpoznanie danej jednostki chorobowej, uniknięcie poważnych jej powikłań oraz szybszą regenerację pacjenta. Wiele z nich pomaga zmniejszyć dolegliwości bólowe i inne skutki choroby.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas