Artykuł sponsorowany Leczenie poważnych chorób układu moczowo-płciowego

Leczenie poważnych chorób układu moczowo-płciowego

Choroby związane z układem moczowo-płciowym zazwyczaj są poważne. Jeśli mamy podejrzenia ich występowania, trzeba dokładnie obserwować zmiany tego układu i dolegliwości im towarzyszące. Konieczna jest również wizyta u lekarza. Specjalistą od chorób związanych z układem moczowo-płciowym jest urolog. Jego wiedza i doświadczenie z pewnością mogą pomóc w walce z chorobami.

Badania urologiczne mogą pomóc w walce z chorobami

Z usług urologa często korzystają mężczyźni, którym doskwierają problemy związane z układem moczowo-płciowym. Poważnym schorzeniem jest rak prostaty. Ta choroba jest jedną z najczęściej występujących chorób nowotworowych dotykających mężczyzn. Aby zdiagnozować guza stercza należy wykonywać regularne badania u specjalisty, ponieważ ten nowotwór rozwija się wolno i guza można wyczuć nawet 10 lat później. Wczesne wykrycie choroby zwiększa szanse na całkowite wyeliminowanie choroby z organizmu. W momencie kiedy rak prostaty zostanie wykryty w późnym stadium, leczenie może okazać się dłuższe i mniej efektywne.

W ostatnich latach zauważyć można wzrost liczby mężczyzn chorujących na raka prostaty. Dzieję się tak, ponieważ mężczyźni coraz częściej dbają o swoje zdrowie i decydują się na badania urologiczne. Skutkiem tego jest wzrost chorych. Jednak są to tylko dane statystyczne, ponieważ jeśli ktoś nie badał się pod kątem wystąpienia choroby, nie oznacza, że jest zdrowy. Wpływ na wzrost liczby chorych ma także rozwój technologii. Udoskonalone sprzęty pozwalają na lepsze rozpoznawanie chorób we wcześniejszych ich etapach.

Wykrycie i leczenie raka prostaty

Rak prostaty, tak jak inne choroby ma swoje objawy. Mężczyźni sami w domu mogą zauważyć zmiany, które mogą powodować tę chorobę. Jak mówi specjalista z tej branży z firmy Wojciech Franków Praktyka lekarska, objawami raka prostaty najczęściej są:

  • niewielki przerost gruczołu krokowego,
  • słabszy strumień moczu,
  • trudności z rozpoczęciem oddawania moczu,
  • ból i pieczenie w trakcie oddawania moczu,
  • bóle w okolicach lędźwi i miednicy,
  • zaburzenia erekcji,
  • pojawiania się krwi w moczu lub spermie.

Każdy mężczyzna, który zauważył występowanie któregoś z tych objawów powinien bezzwłocznie udać się do lekarza. Urolog dokona badania per rectum i wykona USG prostaty. Jeśli będzie to konieczne, wykona również biopsję prostaty. Biopsja prostaty polega na pobraniu małego fragmentu prostaty do badania mikroskopowego. Zabieg ten przeprowadzany jest wówczas, gdy poziom antygenu PSA przekracza normę, a badania per rectum wykazały nieprawidłowości.

Leczenie nowotworu prostaty często powoduje dylemat co do wybrania metody leczenia. Radykalne leczenie można podjąć tylko we wstępnej fazie choroby i polega na chirurgicznym usunięciu gruczołu krokowego. Do tego usuwa się pęcherzyki nasienne oraz zespala się pęcherz moczowy z cewką moczową. Istnieją również inne sposoby leczenia tej choroby. Nowotworu prostaty będącego w zaawansowanej fazie nie można leczyć radykalnie. Wtedy stosuje się niechirurgiczne leczenie raka prostaty i polega ono na wykorzystaniu hormonów. Całą terapia ma na celu zmniejszenie oddziaływania androgenów (męskie hormony) na stercz. Zaleca się, aby mężczyźni, którzy ukończyli 50. rok życia regularnie poddawali się badaniom urologicznym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas