Artykuł sponsorowany Leczenie paradontozy preparatem Emdogain

Leczenie paradontozy preparatem Emdogain

Z paradontozą, czyli zapaleniem przyzębia, boryka się aż 70% dorosłych. Choroba zaczyna się rozwijać ok. 30 roku życia i początkowo przebiega bez żadnych objawów. Zwykle spowodowana jest czynnikami genetycznymi i osłabieniem organizmu. Nie bez znaczenia jest również brak prawidłowej higieny jamy ustnej. Wcześnie wykrytą paradontozę można skutecznie leczyć. Wykorzystuje się w tym celu nowoczesny preparat o nazwie Emdogain.

Jakie są pierwsze objawy paradontozy?

Jak wspomniano, główną przyczyną paradontozy jest niestaranna pielęgnacja jamy ustnej. Prowadzi to do tworzenia się na zębach płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego. Osady podrażniają dziąsła i powodują ich stan zapalny. Pierwszym objawem paradontozy jest krwawienie z dziąseł. Nie trzeba nawet użyć dużej siły, by na szczoteczce do zębów pojawiła się krew. Wśród kolejnych nieprzyjemnych symptomów paradontozy można wymienić opuchliznę i chroniczny ból tkanek przyzębia. Jeśli pacjent w porę nie podejmie leczenia, z czasem zaobserwuje u siebie rozchwianie się zębów, a nawet ich stopniowe wypadanie. Paradontoza nierozerwalnie związana jest z przykrym zapachem z ust. Zwykle to on skłania pacjentów do wizyty u stomatologa i rozpoczęcia terapii.

Jak zapobiegać chorobie?

Zaawansowaną paradontozę niezwykle trudno się leczy. Znacznie łatwiej jest zadbać o odpowiednią profilaktykę. Jak informuje dentysta z kliniki Viscardi – aby zapobiec paradontozie, należy dokładnie myć zęby dwa razy dziennie i używać nici dentystycznych. Przynajmniej raz w roku warto też wybrać się do stomatologa na profesjonalną higienizację jamy ustnej. Składa się na nią skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie zębów oraz ich lakierowanie. Jeśli jednak lekarz zdiagnozuje paradontozę, nie można zwlekać z podjęciem leczenia u doświadczonego periodontologa.

Jak leczy się paradontozę przy użyciu preparatu Emdogain?

Wczesne rozpoznanie choroby oznacza proste i nieinwazyjne leczenie. Jeżeli choroba jest już zaawansowana, nie obejdzie się bez interwencji chirurga, który będzie musiał oczyścić zęby i wykonać korekcję dziąsła i kości. Celem zabiegów periodontologicznych jest eliminacja stanu zapalnego. Nawet najlepszy lekarz nie jest w stanie odtworzyć aparatu, który utrzymuje zęby w miejscu. Tworzy się on bowiem jeszcze w okresie płodowym. Odzyskanie przyczepu jest możliwe tylko dzięki nowoczesnej terapii z wykorzystaniem Emdogainu. Środek ten aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię odsłoniętego zęba. Jego zadaniem jest pobudzenie kości do regeneracji, która jest powtórzeniem procesów, które zachodzą w organizmie w czasie rozwoju embrionalnego. Dzięki temu możliwe jest odzyskanie utraconych w czasie choroby tkanek. Leczenie Emodogainem trwa rok, a jego skuteczność w dużym stopniu zależy od systematyczności i odpowiedzialności pacjenta. Tego typu terapia wymaga bowiem częstych, regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas