Materiał Partnera Kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa?

Kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa?

Chcąc skorzystać z oferty gabinetu medycyny estetycznej często stajemy przed wyborem – botox czy kwas hialuronowy? Nie możemy zdecydować się na konkretną metodę, ponieważ do końca nie wiemy jaka jest różnica między nimi. Zabiegi te różnią się od siebie w zasadniczy sposób. Dzisiaj omówimy szczegółowo zarówno metodę wykorzystującą kwas hialuronowy jak i botox. To z pewnością ułatwi Wam późniejszy wybór.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje w naszym organizmie. Jego zadaniem jest wiązanie wody w skórze. Spadek poziomu kwasu sprawia, że nasza skóra jest mniej nawodniona, a to powoduje utratę sprężystości. Kwas hialuronowy poprawia napięcie i nawilżenie skóry, a to prowadzi do produkcji elastyny oraz kolagenu.

Kwas hialuronowy jest stosowany przede wszystkim do wypełniania bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust oraz między brwiami (tzw. lwia zmarszczka). Ponadto substancję tą wykorzystuje się również do powiększania ust, piersi oraz modelowania pośladków. Kwas hialuronowy występuje również w szerokiej gamie preparatów podawanych doustnie oraz kosmetyków.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest wytwarzana przez bakterie nazywane popularnie jadem kiełbasianym. Nieprawidłowe przyjmowanie toksyny może nawet prowadzić do śmierci. Zadaniem toksyny botulinowej w medycynie estetycznej jest przede wszystkim wygładzenie zmarszczek. Stosowana jest ona najczęściej do wygładzania zmarszczek między brwiami, poprzecznych na czole, dolnej powieki, „kurzych łapek”, bruzd zajęczych na nosie oraz zmarszczek palacza wokół ust. Ponadto toksyna botulinowa jest także stosowana na szyi oraz brodzie. Zadaniem toksyny jest opóźnienie procesu pogłębiania się zmarszczek. Botox ogranicza przewodnictwo między nerwem a mięśniem. To powoduje rozluźnienie mięśni i wygładzenie skóry.

Efekty zabiegów

Podsumowując kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki, a toksyna botulinowa je wygładza. „Pierwsze efekty zabiegu, w przypadku obu substancji, są widoczne już po około 2 dniach. Różni się jednak ich trwałość. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego utrzymują się przez 6-12 miesięcy. W przypadku toksyny botulinowej jest to 3-6 miesięcy.” – wyjaśnia lekarz z przychodni specjalistycznej Kobamed, która oferuje szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zaleca się powtórzenie każdego z zabiegów zgodnie ze wskazaniami specjalisty. Co ciekawe lekarze stosują również „mieszankę” obu preparatów. Dzięki temu można otrzymać jeszcze lepszy efekt np. przy zabiegu korekty wyglądu ust. Powiększenie ust uzyskuje się dzięki kwasowi hialuronowemu, a do usunięcia „zmarszczek palacza” używa się toksyny botulinowej.

Wybierając zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mamy dosyć spory wachlarz możliwości. Zawsze to jednak lekarz powinien ostatecznie zdecydować czy w naszym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie botox czy też kwas hialuronowy. Pamiętajmy, że od idealnego wyglądu dużo ważniejsze jest nasze zdrowie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas