Artykuł sponsorowany Kryzys w związku, szansa czy porażka? Gabinet psychologiczny Vimi Aneta Zaleska

Kryzys w związku, szansa czy porażka? Gabinet psychologiczny Vimi Aneta Zaleska

Kryzys w związku to element składowy każdej relacji. Na pewno się on pojawi. Statystyki mówią, że następuje po pierwszym roku, po trzecim i po siódmym. Jednak nie jest to regułą. Może też pojawić się w wyniku różnorodnych wydarzeń typu utrata pracy, narodziny dziecka. Kryzys może być jednak budujący, ale niestety też niszczący. Od czego to zależy i co zrobić, aby kryzys przetrwać i wyciągnąć z niego korzyści? Psychoterapię indywidualną i małżeńską prowadzi gabinet psychologiczny Vimi Aneta Zaleska.

Przyczyny kryzysów

Kryzysy biorą się z różnych rzeczy. Poza zmieniającymi się wydarzeniami, stresem w pracy, narodzinami dzieci - z którymi pary mogą sobie doraźnie radzić - są sprawy o wiele głębsze, a mianowicie trudne wzorce, schematy działania wyniesione z dzieciństwa. Najlepszym narzędziem do efektywnego radzenia sobie z kryzysami, jest dobra komunikacja, ale to właśnie ona, a właściwie jej brak, często jest problemem. Różnorodne, zakamuflowane wzory postępowania, nierozwiązane konflikty z ojcem i z matką przenoszone na partnera i partnerkę. O ile para umie się ze sobą komunikować, wyrażać potrzeby, pragnienia, uczucia to ma szansę na samodzielne rozwiązanie kryzysów, przegadanie trudnych spraw, podjęcie decyzji, które mogą pomóc. Kiedy jednak partnerzy nie mają wystarczających zasobów komunikacyjnych, te same problemy nieustannie wracają, a zamiast porozumienia jest coraz większe oddalenie się, to czas, aby skorzystać z profesjonalnej pomocy i zapisać się na terapię dla par. Jest to bardzo często ostatnia deska ratunku, która jednak z pomocą odpowiedniego specjalisty może dać satysfakcjonujące efekty.

Środki zaradcze

Na szczęście coraz więcej otwarcie mówi się o terapii. Wiele małżeństw przyznaje się do korzystania z usług psychoterapeuty. Bardzo dobrze. Niemniej jednak nadal zdarzają się osoby, które uważają, że to ujma na honorze. Nic bardziej mylnego. Terapia pomaga zajrzeć w głąb samego siebie, daje zrozumienie i świadomość, a ta jest punktem wyjścia do uwolnienia od niszczących schematów, sposobów reagowania. Po terapii nic już nie jest takie samo. Dzięki samoświadomości, mamy więcej wolności wewnętrznej, żeby zdecydować o nowym modelu zachowania, co wpływa na jakość życia i nasze relacje z bliskimi. W zależności od potrzeb możliwa jest terapia krótkoterminowa, skoncentrowana na rozwiązaniach. Czasami wystarczy tylko jedna lub dwie konsultacje psychologiczne. Nie mniej jednak, kiedy problem jest bardzo głęboki, potrzebna jest terapia długoterminowa, trwająca 2-3 lata, albo i dłużej. Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, takiego jak np. gabinet psychologiczny Vimi Aneta Zaleska, oferujący terapię dla par i indywidualną. Przejście przez kryzys może być szansą na rozwój samego siebie, relacji, głębsze zrozumienie tego, co jest naprawdę istotne – wprowadzenie nowych sposobów radzenia sobie ze złością, frustracją, agresją. Terapia to najlepsza inwestycja w siebie na całe życie.

Pozostałe usługi gabinetu psychologicznego Vimi

Do gabinetu psychologicznego Vimi można zgłosić się z wieloma problemami. Terapeutka Aneta Zaleska prowadzi między innymi psychoterapię dla dzieci i nastolatków, pomaga w leczeniu uzależnień, przygotowuje zaświadczenia psychologiczne dla sądu o przebytej terapii uzależnień oraz opinie psychologiczne. Jednak dużą część jej pracy stanowi terapia małżeńska, podczas której będące w kryzysie pary uczą się wzajemnej komunikacji oraz uważnego słuchania tego, co mają sobie wzajemnie do powiedzenia.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas