Materiał Partnera Koncentratory tlenu - kiedy warto je stosować

Koncentratory tlenu - kiedy warto je stosować

Tlenoterapia to doskonałe narzędzie do leczenia różnorodnych chorób i schorzeń. Przenośne koncentratory tlenu zyskują coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, potrafią bowiem podnieść jakość i warunki życia chorych, a przede wszystkim są jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia. W przypadku, jakich chorób tlenoterapia sprawdzi się najlepiej oraz kiedy warto ją stosować? Poniższy artykuł przedstawi Wam odpowiedzi na te pytania.

Choroby, które pomoże zwalczyć tlenoterapia

Tlen jest każdemu z nas potrzebny do życia. Jego zawartość w atmosferze jest wystarczająca do codziennego, sprawnego funkcjonowania. Jednak inaczej sytuacja wygląda w przypadku pacjentów zmagających się z chorobami płuc. Takie osoby wymagają specjalistycznego leczenia, a najlepszą metodą walki z tymi dolegliwościami jest tlenoterapia. Stosowanie koncentratorów tlenu gwarantuje doskonałe efekty, ponieważ dostarczają one tlen o wyższym stężeniu, niż to znajdujące się w powietrzu. Co więcej, aparaty tlenowe sprawdzą się również w przypadku innych dolegliwości. Stosuje się je także przy leczeniu astmy oskrzelowej, chorób nowotworowych, niewydolności krążeniowo-oddechowej, czy mukowiscydozy. Często zaleca się tlenoterapię pacjentom po zawale serca lub udarze mózgu, aby szybciej wrócili do pełni sił. Co ciekawe, aparaty tlenowe sprawdzą się również wśród osób w stanach po rzuceniu palenia, aby pomóc im przetrwać trudne chwile.

Dostępność aparatów tlenowych

Zdarzają się przypadki, że pacjenci po ciężkim chorobach do końca życia powinni korzystać z tlenoterapii. Zakup aparatu tlenowego dla chorego jest bardzo dużym wydatkiem i niewiele osób stać na tak ogromną inwestycję. Oczywiście istnieje możliwość korzystania z tego zabiegu w danej placówce medycznej, jednak regularne dojazdy szybką mogą okazać się uciążliwe. To na szczęście nie przekreśla podjęcia leczenia. Można bowiem przeprowadzać tlenoterapię w domu. Istnieją firmy, które umożliwiają wypożyczenie aparatu medycznego dla chorego na określony czas. Jest to doskonałe i bardzo wygodne rozwiązanie. “Nasze koncentratory tlenu są proste w obsłudze i nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności, dlatego są w stanie je obsługiwać nawet osoby starsze. Nie musimy się martwić o uciążliwą wymianę butli, a dodatkową są w stanie pracować w trybie ciągłym nawet 24 godziny.“ - mówi Wiśniewski Mirosław, który prowadzi działalność ambulansów wyjazdowych.

Reasumując, tlenoterapia to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób cierpiących na choroby płuc, jak również tych po zawałach sercach czy udarach mózgu. Pomagają zwalczać dyskomfort podczas rzucania palenia, ale także są bezcenne w przypadku mukowiscydozy oraz chorób krążeniowo-oddechowych.

Opracowanie:

Podziel się