Artykuł sponsorowany Kinezyterapia w centrum medycznym Enel-Med oddział West Gate

Kinezyterapia w centrum medycznym Enel-Med oddział West Gate

Centrum medyczne Enel-Med oddział West Gate znajduje się przy ulicy Lotniczej 12 we Wrocławiu. Na jego terenie działają 3 gabinety lekarskie, w których przyjmują lekarze różnych specjalizacji oraz 3 gabinety stomatologiczne. Ponadto placówka posiada rozbudowane centrum rehabilitacyjne, które korzysta zarówno z tradycyjnych, jak i nowoczesnych metod leczenia. Oferuje między innymi kinezyterapię prowadzoną przez najlepszych fizjoterapeutów w regionie.

Czym jest kinezyterapia?

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Jej podstawą są ćwiczenia gimnastyczne o charakterze leczniczym. Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna dostosowana do indywidualnych uwarunkowań człowieka, ma pozytywny wpływ na jego ciało i umysł. Rolą kinezyterapii jest przywrócenie np. pacjentowi po urazie całkowitej lub chociażby częściowej sprawności fizycznej. Jak informuje fizjoterapeuta z centrum medycznego Enel-Med oddział West Gate – rehabilitant dobiera rodzaj ćwiczeń do potrzeb konkretnej osoby. Część z nich oddziałuje na cały organizm, a część koncentruje się na likwidacji problemu, z którym przyszedł pacjent np. zwiększeniu ruchomości stawu barkowego. Do gimnastyki leczniczej można wykorzystać różne gadżety sportowe i specjalistyczne urządzenia. Przychodnia Enel-Med oddział West Gate wyróżnia się doskonale wyposażonymi salami ćwiczeń. Na miejscu jest wszystko, czego pacjent potrzebuje do pracy ze specjalistą.

Jakie są wskazania do kinezyterapii?

Rehabilitacja ruchowa jest tylko jedną z wielu metod terapeutycznych stosowanych u pacjentów po kontuzjach, urazach i zmagającymi się z różnymi chorobami. Najczęściej gimnastyka lecznicza rekomendowana jest:

  • w leczeniu wad postawy,

  • w stanach poudarowych i pozawałowych,

  • w leczeniu schorzeń reumatycznych,

  • w leczeniu chorób zwyrodnieniowych,

  • jako wsparcie w leczeniu chorób neurologicznych – stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona,

  • jako wsparcie w leczeniu chorób układu krążenia – choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze,

  • jako wsparcie w leczeniu chorób układu oddechowego – odma/niedodma płuc.

Warto dodać, że kinezyterapia jest też bardzo pomocna w przywracaniu sprawności pacjentom onkologicznym i tym po zabiegach chirurgicznych.

Czy do kinezyterapii potrzebne jest skierowanie?

Jeśli pacjent leczy się w placówkach publicznych, potrzebuje skierowania na rehabilitację. W przypadku przychodni prywatnych, a taką jest Enel-Med, tego typu dokument nie jest konieczny. Pacjent może skorzystać z porady fizjoterapeutycznej w dowolnym momencie. Po konsultacji specjalista dobierze najlepsze dla niego metody leczenia i ustali harmonogram zabiegów. Zajęcia kinezyterapii trwają od 30 do 60 minut. Zazwyczaj odbywają się 2-3 razy w tygodniu w godzinach dogodnych dla pacjenta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas