Artykuł sponsorowany Kinesiotaping jako metoda terapeutyczna

Kinesiotaping jako metoda terapeutyczna

Każdy z nas z pewnością widział sportowców, którzy mają naklejone na różne części ciała kolorowe plastry, czy też taśmy. Jednak nie jest to żadna moda, a skuteczna walka z kontuzjami i bólem. Naklejanie specjalnych plastrów to kinesiotaping, który powszechnie używany jest jako metoda terapeutyczna oraz pomoc w rehabilitacji. Czym zatem jest kinesiotaping i jak może nam pomóc podczas kontuzji?

Kinesiotaping, czyli magiczne plastry

Kinesiotaping to wcale nie magia, a skuteczna metoda terapeutyczna, która swój początek miała już ponad 30 lat temu dzięki doktorowi Kenzo Kase. To właśnie on wymyślił i zbadał działanie kinesiotapingu. 

Jak mówią specjaliści z firmy Fizjomix: „Kinesiotaping to metoda, która pozwala poprawić mechanikę ruchową stawów oraz mięśni. Wszystko dzięki taśmom, które naklejane są w odpowiednie miejsca na ciele pacjenta, zapewniając odpowiednie napięcie”. 

Dlatego też kinesiotaping uważany jest za skuteczne przedłużenie działania fizjoterapii manualnej. Warto również wiedzieć, że metoda kinesiotapingu wykorzystuje plastry, które są hipoalergiczne. Wszystko dzięki specjalnemu polimerowi, który nie zawiera lateksu oraz dzięki elementom bawełny. To wszystko sprawia, że plastry są zbliżone parametrami do ludzkiej skóry. Warto dodać, że nawet ich grubość zbliżona jest do grubości ludzkiego naskórka. Ponadto swoją długość mogą powiększyć nawet do 140%. Kinesiotaping nie jest skomplikowaną metodą leczenia, jednak wymaga odpowiedniej wiedzy, jak prawidłowo przykleić plaster. To właśnie od tego zależy jego skuteczność.

Co można leczyć za pomocą kinesiotapingu?

Kinesiotaping to nie tylko metoda leczenia kontuzji u sportowców. Każdy z nas, jeśli tylko boryka się z problemami mięśniowo-stawowymi lub też kontuzjami może skorzystać z tej metody, ponieważ kinesiotaping jest przede wszystkim pomocny w przypadku dolegliwości bólowych mięśni oraz stawów. Co więcej, kinesiotaping pomaga uśmierzyć bóle kręgosłupa związane z ograniczeniem, a nawet zablokowaniem ruchu. W przypadku sportowców kinesiotaping wykorzystywany jest nawet w celu zapobiegania kontuzji. Wszystko dzięki temu, że stymuluje proporcje w obciążeniu mięśni, stawów oraz ścięgien. Jednak to nie wszystko, co zyskujemy korzystając z tej metody terapeutycznej. Dzięki plastrom do kinesiotapingu możemy walczyć z problemami krążenia, ponieważ są one swego rodzaju drenażem limfatycznym. Ponadto kinesiotaping może być wykorzystywany w celu poprawy postawy ciała poprzez stymulacje osłabionych mięśni. Metoda kinesiotapingu może być stosowane bez ograniczeń wiekowych, a jej pierwsze efekty odczuwalne są nawet kilka minut po aplikacji plastra.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas