Materiał Partnera Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe w gabinecie stomatologicznym S-Clinic?

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe w gabinecie stomatologicznym S-Clinic?

Leczenie kanałowe dotyczy zębów, których miazga została nieodwracalnie uszkodzona. Zabieg ten polega na usunięciu z nich chorobowo uszkodzonych tkanek. Podczas niego zabezpiecza się się powstałą przestrzeń, wypełniając ją materiałem. Wykonywany jest on w gabinecie stomatologicznym S-Clinic. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy jest konieczny oraz, jak wygląda jego przebieg.

W jakich przypadkach leczenie kanałowe zębów okazuje się konieczne?

Najczęściej o tym, że konieczne będzie podjęcie leczenia kanałowego jest dotkliwy ból zęba. Ta dolegliwość bywa czasem bardzo uciążliwa. Może nawet powodować zaburzenia snu. Sytuacje, które świadczą o tym, że trzeba poddać się takiemu zabiegowi to np. zmiany okołowierzchołkowe, mikrourazy spowodowane bodźcami mechanicznymi, martwica miazgi, próchnica wtórna, urazy zębów. Warto wiedzieć, że leczenie kanałowe może być wykonywane zarówno u małych dzieci, u dorosłych, jak i u osób w podeszłym wieku. Przed jego rozpoczęciem, lekarz diagnozuje zmiany chorobowe. Przeprowadza również wywiad z pacjentem. Zdjęcie rentgenowskie są w tym przypadku konieczne. Dzięki nim stomatolog może prawidłowo rozpoznać problem.

Jakie można wyróżnić etapy leczenia kanałowego zębów?

W pierwszym etapie ząb jest otwierany. Później usuwana jest próchnica. Następnie wykonywane jest dojście do kanałów korzeniowych. Zakładany jest koferdam, czyli specjalna gumowa osłona. Tutaj warto wspomnieć o tym, że dzięki niej, możliwe jest izolowanie nadmiaru śliny od wnętrza zęba. W kolejnym kroku mamy do czynienia z zlikwidowaniem miazgi z komory i kanałów. Do ich poszerzenia wykorzystywane są specjalne pilniki. Podczas zabiegu mamy także dezynfekcję, czyli płukanie stomatologiczne roztworem podchlorynu sodu. Leczenie kanałowe zębów, które przeprowadzane jest w S-Clinic, polega również na odbudowywaniu zęba np. tradycyjnym wypełnieniem. Warto sobie uświadomić, że pacjent nie musi cierpieć podczas wizyty. Stomatolog może dać znieczulenie. Jest też możliwe zweryfikowanie jakości zabiegu poprzez wykonanie zdjęcia radiologicznego.

Opracowanie:

S-Clinic Jerzy Susuł

Nowy Sącz , Rokitniańczyków 28 lok. 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas