Materiał Partnera Jeśli nie radzisz sobie z emocjami – poszukaj pomocy w gabinecie psychologicznym

Jeśli nie radzisz sobie z emocjami – poszukaj pomocy w gabinecie psychologicznym

Z definicji psycholog to „osoba posiadająca właściwe kwalifikacje, potwierdzone wymaganymi dokumentami, do udzielania świadczeń psychologicznych polegających w szczególności na: diagnozie psychologicznej, opiniowaniu, orzekaniu oraz na udzielaniu pomocy psychologicznej”. Do psychologa możemy wybrać się po poradę lub z problemami dnia codziennego (kłopoty w pracy, nieporozumienia z partnerem, kłopoty wychowawcze, apatia czy przygnębienie) lub wtedy, gdy potrzebujemy diagnozy osobowości.

Jak rozpoznać, że czas zwrócić się o pomoc do psychologa?

Jeśli cierpimy na zaburzenia snu, łaknienia, zmiany nastrojów przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu – czas poszukać pomocy dobrego gabinetu psychologicznego jak Gabinet Psychologiczny Danuta Rejmer. Tam na pewno dowiemy się, co nas trapi. Być może wystarczy zrobić szczegółowe badania i wykluczyć groźne choroby, ale być może niezbędna będzie terapia psychologiczna. Zazwyczaj gabinet psychologiczny oferuje szeroki zakres usług psychologicznych. Celem działań lekarza jest skuteczna pomoc pacjentom i towarzyszenie im w drodze ku zdrowiu psychicznemu. Dąży do tego, aby leczeni czuli się w gabinecie bezpiecznie i komfortowo. Służy wsparciem na każdym etapie leczenia i terapii.

Oferuje też psychologię dziecięcą. Gabinet psychologiczny zajmuje się zazwyczaj pomocą psychologiczną w takim zakresie jak:

  • psychoterapia,

  • badania psychologiczne,

  • leczenie nerwicy,

  • leczenie depresji,

  • leczenie uzależnień,

  • leczenie nadpobudliwości,

  • leczenie zaburzeń lękowych i traum,

  • leczenie zaburzeń afektywnych,

  • leczenie zaburzeń odżywiania się,

  • leczenie zaburzeń snu.

Co jeszcze oferują gabinety psychologiczne?

Specjaliści w gabinetach psychologicznych oferują szeroki wachlarz działań i terapii podczas których  zawsze obowiązuje go tajemnica lekarska, czyli nie może dzielić się z innymi informacjami, które pozyskał od pacjenta w gabinecie. Psycholog pomagam w leczeniu schizofrenii, anoreksji, bulimii, ADHD itp. Wspiera osoby po utracie bliskiego, pracy, po diagnozie ciężkiej choroby somatycznej. Prowadzi też terapię w zaburzenia obsesyjno-kompulsywnych (nerwica natręctw) i wielu innych. Zapewnia kompleksową i profesjonalną pomoc. Lekarz powinien być osobą wyrozumiałą, cierpliwą i pełna empatii. W życiu spotykają nas różne zdarzenia. Czasem trudne, przykre, tragiczne. Czasem borykamy się z jakimiś problemami, które towarzyszą nam od dzieciństwa. Kiedy czujemy jednak, że jakość naszego obecnego życia pogarsza się, mamy coraz większe trudności w relacjach z najbliższymi, warto poszukać wsparcia psychologa.                                       

Opracowanie:

Podziel się