Materiał Partnera Jakie zabiegi wykonuje się w ramach leczenia periodontologicznego?

Jakie zabiegi wykonuje się w ramach leczenia periodontologicznego?

Leczenie periodontologiczne jest jednym z obszarów stomatologii, który zajmuje się szczególnie chorobami przyzębia. Specjalistyczne gabinety dentystyczne w tym zakresie oferują kompleksowe usługi, które polegają m.in. na leczeniu kieszonek przyzębnych za pomocą tzw. kiretażu. Do leczenia periodontologicznego zalicza się także podcinanie wędzidełek oraz wiele innych zabiegów – jakich dokładnie?

Kiretaże zamknięte oraz otwarte

Jednym ze stosunkowo często zgłaszanych problemów przez pacjentów gabinetów stomatologicznych jest infekcja pojawiająca się w korzeniu zęba. Jeżeli zakażona jest część znajdująca się poniżej linii dziąseł, stomatolog musi uzyskać dostęp do powierzchni. Niezbędne jest w takiej sytuacji podniesienie płata śluzówki – zabieg ten wykonywany jest jednak w znieczuleniu miejscowym, co eliminuje wszelki ból lub dyskomfort pojawiający się u pacjenta. Dopiero po podniesieniu dentysta jest w stanie kompleksowo wyczyścić zainfekowany korzeń zęba.Jedną z metod leczenia kieszonek przyzębnych jest tzw. kiretaż zamknięty. W ramach leczenia periodontologicznego wykonuje się go bez rozcinania dziąseł. Jego wykonaniem zajmą się specjaliści z gabinetu stomatologicznego Dentyści Oława, którzy dzięki swojemu doświadczeniu oraz kwalifikacjom są w stanie wykonać nie tylko kiretaż zamknięty, ale też otwarty, w którym stosuje się chirurgiczne oddzielenie dziąsła. Zabieg zapewnia doskonałe wyczyszczenie korzenia zęba, co z kolei przyczynia się do wyeliminowania stanu zapalnego oraz wszelkich bakterii.

Kompleksowe leczenie periodontologiczne

Kiretaż zamknięty i otwarty nie jest jednak jedynym zabiegiem przeprowadzanym w ramach leczenia periodontologicznego. Dobre gabinety stomatologiczne realizujące leczenie w tym zakresie proponują swoim pacjentom także efektywne metody wyeliminowania chorób błony śluzowej jamy ustnej. To również możliwość podcięcia wędzidełek, które mogą powodować problemy i dyskomfort. Specjalista z zakresu periodontologii wykona też sterowaną regenerację kości i tkanek.

W ramach takiego rodzaju leczenia możliwe jest pokrywanie recesji dziąsłowej, czyli odsłoniętych korzeni oraz szyjek zębów. U niektórych pacjentów zdarza się również nachodzenie błony śluzowej na dziąsła. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się pogłębianie przedsionka jamy ustnej. Również i taki zabieg oferowany jest przez dobre gabinety stomatologiczne zajmujące się m.in. leczeniem periodontologicznym. Warto zdecydować się na dentystę, który nie tylko posiada doświadczenie w tym zakresie, ale też dysponuje niezbędnymi kompetencjami zawodowymi.

Podziel się