Materiał Partnera Jakie zabiegi wykonamy w gabinecie stomatologicznym?

Jakie zabiegi wykonamy w gabinecie stomatologicznym?

Jak wiadomo, zęby także ulegają różnym chorobom i osłabieniu. Pomimo, że codziennie je myjemy i nitkujemy, nie zawsze uda nam się uchronić je przed zepsuciem lub innymi chorobami. Jeżeli problem się pojawi, pomoc możemy otrzymać u stomatologa. Wykona on nie tylko niezbędne zadania, ale także przeprowadzi zabieg, który będzie miał na celu pozbycie się dolegliwości i ulżenie nam w bólu, który może powodować duży dyskomfort podczas jedzenia i picia.

Istotne zabiegi stomatologiczne

Zabiegi stomatologiczne możemy podzielić na kilka rodzajów. Zabieg dobieramy do typu choroby, jakim objęta jest nasza jama ustna. Jedną z odmian stomatologii jest chirurgia stomatologiczna. Obejmuje ona takie zabiegi jak usuwanie zęba przy znieczuleniu czy też resekcję zęba. Endodoncja natomiast zajmuje się leczeniem chorób miazgi zęba i w ramach tej dziedziny wykonuje się leczenie kanałowe, które polega na usunięciu chorobowo zmienionej tkanki. Stomatologia zachowawcza polega między innymi na leczeniu próchnicy zębów i zabezpieczeniu miejsca przed ponownym pojawieniem się problemu.

Regularne kontrole to podstawa

Jak wiadomo podstawą dobrej kondycji naszego uzębienia są regularne kontrole. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, dentysta sprawdzi stan naszych zębów i dziąseł, a także może wykonać dodatkowe zabiegi wpływające na zdrowie naszych zębów. Jest to tak zwana higiena stomatologiczna, która związana jest z profilaktyką jamy ustnej. Ma ona zapobiec rozwojowi potencjalnych chorób zębów przez przeprowadzenie odpowiednich czynności. Do higieny stomatologicznej możemy zaliczyć lakierowanie zębów, znane także jako fluoryzacja. Zabieg ten pozwala na wzmocnienie szkliwa i uchronienie zębów przed próchnicą. Na linii dziąseł często zbiera się kamień nazębny. Jest to zwapniała płytka nazębna, która może być usunięta metodą piaskowania lub przy pomocy specjalnych sprzętów stomatologicznych.

Stomatolog dla każdego

Nie każdy z nas lubi odwiedzać gabinet dentystyczny. Jednak jeżeli trafimy na właściwego specjalistę, takiego jak Marciniecki Mirosław Prywatny Gabinet Stomatologiczny, możemy być pewni, że każda wizyta minie przyjemnie i bezproblemowo. Gabinet stomatologa wyposażony jest w niezbędny sprzęt, a sam specjalista zajmuje się zarówno kontrolą stanu naszego uzębienia i dziąseł, jak i wykonywaniem zabiegów, które mają na celu zlikwidować ból i dyskomfort. Regularne wizyty u stomatologa powinny stać się naszym nawykiem, ponieważ dentysta podczas badania może wykryć problem, zanim sami odczujemy jego skutki.

Opracowanie:

Marciniecki Mirosław Prywatny Gabinet Stomatologiczny

Zegrze Północne , płk. Drewnowskiego 1

  • tel. 602 581 840

Podziel się