Artykuł sponsorowany Jakie środki ochrony przeciwwirusowej należy zapewnić członkom Obwodowej Komisji Wyborczej?

Jakie środki ochrony przeciwwirusowej należy zapewnić członkom Obwodowej Komisji Wyborczej?

Wybory w czasie pandemii to temat dość kontrowersyjny, lecz nie da się ukryć, że są one nieuniknione. Szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem są członkowie komisji wyborczych, którzy przez cały dzień będą mieli kontakt z setkami, a nawet tysiącami osób. Osoby zajmujące się organizacją wyborów, powinny zapewnić im odpowiednie środki ochrony. Które sprawdzą się najlepiej? Co jest skuteczniejsze – przyłbica czy może klasyczna maseczka?

Czy warto zastosować przesłonę?

Przesłona PCV to jedno z najlepszych zabezpieczeń, gdyż stanowi szczelna barierę pomiędzy członkami komisji a wyborcami. W przypadku komisji wyborczej sprawdzi się mobilna osłona stojąca. Wśród jej zalet można wymienić:

  • możliwość ustawienia jej w dowolnym miejscu, gdyż nie wymaga trwałego montażu,
  • nie ogranicza widoczności,
  • skutecznie chroni przed drobnoustrojami,
  • cały zestaw można wielokrotnie składać i rozkładać,
  • jest łatwa w montażu,
  • po wyborach może być wykorzystana ponownie np. w urzędach lub szpitalach.

Zarówno mobilne przesłony, jak i inne środki ochrony można znaleźć między innymi w ofercie firmy Antare, która swoim klientom oferuje wygodne i bezpieczne zakupy online.

Jakie środki ochrony osobistej wybrać?

Oczywiście osłona to jeszcze nie wszystko. Niezwykle ważne są również środki ochrony osobistej, które mają za zadanie jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem:

  • rękawiczki jednorazowe,
  • żel dezynfekujący,
  • maseczka,
  • przyłbica.

Również od wyborców należy wymagać, żeby przed wejściem do zamkniętego pomieszczenia byli wyposażeni w tego typu środki i zdezynfekowali ręce. Wirusem można zarazić się nie tylko przez kontakt bezpośredni, ale również korzystanie z tego samego długopisu.

Przyłbica czy maseczka?

Pytanie to krąży już od początku pandemii. Przyłbice są coraz chętniej kupowane, głównie ze względu na komfort, ale również zdrowie noszącego. Maseczki nie tylko utrudniają oddychanie, ale też gromadzą w sobie niebezpieczne drobnoustroje, które w ciepłym i wilgotnym środowisku zaczynają namnażać się w ekspresowym tempie. Wiedzą o tym zwłaszcza alergicy i astmatycy, którzy w maseczce nie wytrzymają nawet kilku minut. Przyłbice umożliwiają swobodne oddychanie, lecz wiele osób zapomina o ich regularnej dezynfekcji. Również na powierzchni przyłbicy mogą rozwijać się chorobotwórcze mikroorganizmy, dlatego dezynfekcja po każdym użyciu jest bardzo ważna! W przypadku członków Komisji Wyborczej – z uwagi na konieczność zasłaniania ust i nosa – przyłbice będą najlepszym rozwiązaniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas